reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sadowe ustalenie ojcostwa a nowy akt urodzenia

anowi82

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Maj 2009
Postów
961
Miasto
podkarpacie,
ojcostwo bylo ustalane sądownie, odbyly sie badania dna. wyszlo ze dziecko jest pozwanego.
moje pytanie brzmi co mam zrobic z aktem urodzenia?
narazie jest wpisany ojciec nn. czy to ja mam z wyrokiem udac sie do usc w celu wpisania ojca dziecka. czy robi to sąd?

wnosilam rowniez o ograniczenie wladzy rodzicielskiej, poniewaz:ojcostwo bylo ustalane sadownie, pozwany mieszka ode mnie 550km, nie jestesmy po slubie, nie jestesmy razem. pozwany dziecko widzial raz przez chwile pod sadem i to z mojej inicjatywy, pozwany to potwierdzil gdy odbywalo sie sluchanie stron to ja pozwanemu zadalam pytanie czy spotkal sie z dzieckiem kiedy ile razy to on odpowiedzial ze dziecko widzial chwile pod sadem. ja pozwanemu nie utrudniam w zaden sposob kontaktow. zadalam pytanie pozwanemu czy wyslal dziecku jakies prezenty to potwierdzil ze nie. pytalam czy np dzwonil do mnie zapytac o zdrowie samopoczucie dziecka, rowniez potwierdzil ze nie.
a pomimo tego sedzia nie widzial powodu do ograniczenia wladzy.
ja rowniez sie z tym nie zgadzam i na to tez bym chciala zlozyc apelacje.

Zastanawiam sie nad wniesieniem apelacji od tego, co Pani o tym sądzi? ile mam czasu na zlozenie apelacji?slyszalam ze trzeba zlozyc wniosek o uzasadnienie wyroku - tak?
z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz
 
Ostatnia edycja:
reklama
ojcostwo bylo ustalane sądownie, odbyly sie badania dna. wyszlo ze dziecko jest pozwanego.
moje pytanie brzmi co mam zrobic z aktem urodzenia?
narazie jest wpisany ojciec nn. czy to ja mam z wyrokiem udac sie do usc w celu wpisania ojca dziecka. czy robi to sąd?
Rozumiem, ze wyrok jes prawomocny. Jeśli tak nalezy udać sie do USC celem uzyskania skorygowanego aktu urodzenia. Proszę zabrać, ze sobą orzeczenie sądu, choć kopia powinna trafić również i do USC.

Zastanawiam sie nad wniesieniem apelacji od tego, co Pani o tym sądzi? ile mam czasu na zlozenie apelacji?slyszalam ze trzeba zlozyc wniosek o uzasadnienie wyroku - tak?
Kiedy zapadł wyrok?
 
wczoraj byla rozprawa. na tej rozprawie zostal odczytany wyrok.
Niiewiem czy wyrok jest prawomocny bo niewiem od czego to zalezy. chyba sedzia nie mowil nic o tym czy wyrok jest prawomocny a moze to mi umknelo. mam zadzwonic do sadu i zapytac czy wyrok jest prawomocny?

orzeczenie sadu, mam wybrać z sadu?trzeba złożyć jakiś wniosek?
 
Orzeczenie sądu staje się prawomocne, jeżeli nie przysługuje co do niego środek odwołaczy lub inny środek zaskarżenia. Środek taki nie przysługuje natomiast, jeżeli upłynął już termin do jego wniesienia, bądź też środki zaskarżenia zostały już wyczerpane.
Nie wiem czy wyrok był oczny czy zaoczny zatem nie mogę podać konkretnego terminu uprawomocnienia się wyroku, ale z pewnoscią wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
 
Zatem ojciec dziecka (podobnie jak i Pani) ma prawo do apelacji. Jesli jej nie złoży (i nie złoży wniosku o uzasadnienie wyroku), wyrok uprawomocni się po 21 dniach. Realnie, jeśli nie bedzie apelacji prawomocny wyrok otrzyma Pani za około miesiąc.
 
rozumie i dziękuje za odpowiedzi.
czyli jesli dobrze rozumie to narazie nie robic nic z aktem urodzenia bo niemam prawomocnego wyroku?tak?
ja bede chciala skladac apelacje o zwrot kosztow wyprawki oraz ograniczenie wladzy rodzicielskiej. czy o to moge apelowac?wogole to sie kwalifikuje do apelacji?

w tym wyroku tez jest o alimentach i o nazwisku dziecka, tego nie chce zmieniac.

jak bede pisac apelacje to wystarczy ze napisze o co apeluje czy tez trzeba jeszcze napisac ze alimentow nazwiska nie chce zmieniac.
 
czyli jesli dobrze rozumie to narazie nie robic nic z aktem urodzenia bo niemam prawomocnego wyroku?tak?
Tak


ja bede chciala skladac apelacje o zwrot kosztow wyprawki oraz ograniczenie wladzy rodzicielskiej. czy o to moge apelowac?wogole to sie kwalifikuje do apelacji?
Złożenie apelacji to Pani prawo.

w tym wyroku tez jest o alimentach i o nazwisku dziecka, tego nie chce zmieniac.
Apelację składa Pani odnoścnie określonych punktów wyroku, a sąd II instancji jest związany zakresem (granicami) apelacji (chyba, że w wyroku, że są przesłanki nieważności). Następnie może Pani wnieść o nadanie części wyroku, niezaskarżonej apelacją, klauzuli prawomocności.
 
reklama
Do góry