reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Umowa o prace a ciaza

Dołączył(a)
25 Luty 2013
Postów
1
Witam, jestem moda kobieta ktora planuje dzidziusia jednak martwie sie co na to powie moj pracodawca. Od 1 marca mam umowe o prace na okres probny do 31 sierpnia. Pozniej jesli beda zamowienia firma przedluzy ze mna umowe na czas okreslony 2 lata. Mam jednak pytanie czy jesli zajde w ciaze w trakcie umowy na okres probny to pracodawca musi przedluzyc ze mna umowe do dnia porodu czy takze na okres urlopu macierzynskiego
 
reklama
Witam, jestem moda kobieta ktora planuje dzidziusia jednak martwie sie co na to powie moj pracodawca. Od 1 marca mam umowe o prace na okres probny do 31 sierpnia. Pozniej jesli beda zamowienia firma przedluzy ze mna umowe na czas okreslony 2 lata. Mam jednak pytanie czy jesli zajde w ciaze w trakcie umowy na okres probny to pracodawca musi przedluzyc ze mna umowe do dnia porodu czy takze na okres urlopu macierzynskiego
Jęsli to do dnia porodu.decydujacy jest tutaj bowiem stan zaawansowania ciąży w dniu, w którym umowa by wygasała. Ciąża musi być nie młodsza niż 3 m-ce. W dniu porodu umowa wygasa, ale kobieta ma prawo do zasiłku (a nie urlopu) macierzyńskiego.
 
Do góry