reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypowiedzenie umowy o prace po urlopie macierzynskim

barbara36

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2010
Postów
22
Po urlopie macierzyńskim wykorzystalam zaległy urlop wypoczynkowy i w dniu dzisiejszym wróciłam do pracy. Od razu na dzień dobry dostałam wypowiedzenie. Czy pracodawca może wypowiedzieć uwowe po urlopie macierzyńskim? Czy nie przysługuje jakiś okres ochronny przez miesiąc ? Dodam, ze zatrudniona bylam na czas okreslony.
Proszę pilnie o odpowiedź. Dziękuje
 
reklama
Po urlopie macierzyńskim wykorzystalam zaległy urlop wypoczynkowy i w dniu dzisiejszym wróciłam do pracy. Od razu na dzień dobry dostałam wypowiedzenie. Czy pracodawca może wypowiedzieć uwowe po urlopie macierzyńskim? Czy nie przysługuje jakiś okres ochronny przez miesiąc ? Dodam, ze zatrudniona bylam na czas okreslony.
Proszę pilnie o odpowiedź. Dziękuje

Po zakończeniu urlopu pracodawca może skutecznie wypowiedzieć umowę. Nie ma okresu ochronnego po powrocie z urlopu.
 
Dzień dobry,

a czy jeśli po powrocie z urlopu macierzyńskiego skróci się czas pracy np z 40 godzin do 30 to czy wtedy przysługuje okres ochronny? Na jak długo można skrócić czas pracy ?

jeśli np chciałabym skrócić czas pracy na pół etatu na pół roku to czy po tym okresie pracodawca może mi odmówić zwiększenia liczby godzin do całego etatu?
 
a czy jeśli po powrocie z urlopu macierzyńskiego skróci się czas pracy np z 40 godzin do 30 to czy wtedy przysługuje okres ochronny?
Tak ale tylko gdy zmniejszenie nastepuje w trybie art 186(7) KP.

Na jak długo można skrócić czas pracy ?
Na tyle, ile trwałby urlop wychowawczy czyli na 3 lata, ale ochrona przed wypowiedzeniem trwa nie dłużej niż 12 m-cy od dnia złożenia wniosku.

jeśli np chciałabym skrócić czas pracy na pół etatu na pół roku to czy po tym okresie pracodawca może mi odmówić zwiększenia liczby godzin do całego etatu?
Nie. Powrót do zwiekszonego wymiaru po okresie wskazanym we wniosku o obniżenie następuje automatycznie.
 
Do góry