1. do 4. z 4
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    2
    Dziękuję (Otrzymane)
    1
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Wypowiedzenie umowy o prace po urlopie macierzynskim

Po urlopie macierzyńskim wykorzystalam zaległy urlop wypoczynkowy i w dniu dzisiejszym wróciłam do pracy. Od razu na dzień dobry dostałam wypowiedzenie. Czy pracodawca może wypowiedzieć uwowe po urlopie macierzyńskim? Czy nie przysługuje jakiś okres ochronny przez miesiąc ? Dodam, ze zatrudniona bylam na czas okreslony.
    Proszę pilnie o odpowiedź. Dziękuje

------------------------------------------------------------------------------------

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    261
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: Wypowiedzenie umowy o prace po urlopie macierzynskim

Cytat Napisał(a) barbara36 Zobacz post
    Po urlopie macierzyńskim wykorzystalam zaległy urlop wypoczynkowy i w dniu dzisiejszym wróciłam do pracy. Od razu na dzień dobry dostałam wypowiedzenie. Czy pracodawca może wypowiedzieć uwowe po urlopie macierzyńskim? Czy nie przysługuje jakiś okres ochronny przez miesiąc ? Dodam, ze zatrudniona bylam na czas okreslony.
    Proszę pilnie o odpowiedź. Dziękuje
    Po zakończeniu urlopu pracodawca może skutecznie wypowiedzieć umowę. Nie ma okresu ochronnego po powrocie z urlopu.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    10
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Dzień dobry,

a czy jeśli po powrocie z urlopu macierzyńskiego skróci się czas pracy np z 40 godzin do 30 to czy wtedy przysługuje okres ochronny? Na jak długo można skrócić czas pracy ?

jeśli np chciałabym skrócić czas pracy na pół etatu na pół roku to czy po tym okresie pracodawca może mi odmówić zwiększenia liczby godzin do całego etatu?

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    261
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

a czy jeśli po powrocie z urlopu macierzyńskiego skróci się czas pracy np z 40 godzin do 30 to czy wtedy przysługuje okres ochronny?
    Tak ale tylko gdy zmniejszenie nastepuje w trybie art 186(7) KP.

Na jak długo można skrócić czas pracy ?
    Na tyle, ile trwałby urlop wychowawczy czyli na 3 lata, ale ochrona przed wypowiedzeniem trwa nie dłużej niż 12 m-cy od dnia złożenia wniosku.

jeśli np chciałabym skrócić czas pracy na pół etatu na pół roku to czy po tym okresie pracodawca może mi odmówić zwiększenia liczby godzin do całego etatu?
    Nie. Powrót do zwiekszonego wymiaru po okresie wskazanym we wniosku o obniżenie następuje automatycznie.

5. Dziękuję kaka81 dziękuje za post

Zasady pisania postów