reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS wypłata zasiłku chorobowego

Phelania

Mama 2 urwisów :P
Dołączył(a)
15 Marzec 2008
Postów
3 988
Miasto
Okolice Warszawy/Ożarów Mazowiecki
Jestem na L4 (ciaza) od listopada 2012 kase wyplaca mi ZUS od samego poczatku mam z nimi problemu wyplacaja kiedy chca l4 dostaja co 4 tygodnie czyli raz w miesiacu a ja mam wyplate albo pierwszego I rate druga np 20 i tak w kólko gdyby chociaz mniej wiecej w tym samych dniach miesiacach wyplacali ale oni różnie to robia w tym miesiacu np pierwsza rate wyplaty dostalam 11 marca teraz czekam na druga jak na zbawienie bo nie mam jak oplacic rachunków!!!jestem przez nich w kółko na debecie.

P>S zaznaczam ze L4 moj pracodawca wysłał 12 lutego i mam do 15 kwietnia (czyli do dnia porodu)moja Pani ginekolog odeszla i mi wypisala do konca.Co robic??ile mozna do nich dzwonic chociaz 2 razy w miesiacu dzwonie do nich i sie pytam jak głupia kiedy bedzie kasa???
 
reklama
Z tego co się orientuję, ZUS do 25go każdego miesiąca robi rozliczenie ze zwolnień, stąd takie opóźnienia. Jeśli zwolnienie zachodzi na 2 miesiące, to najpierw naliczają za jeden miesiąc, nawet jeśli to jest jeden dzień, a resztę na następny. Ja dostałam pieniądze dopiero wczoraj za zwolnienie, które było do 22 lutego.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości i udanego rozwiązania;)
 
Ja jestem na zwolnieniu również od początku ciąży i przelewy dostawałam wtedy, gdy inni z mojego zakładu pracy dostawali. Co więcej patrząc na przelew, to dostaję pieniądze od pracodawcy a nie od ZUSu.
 
Aneta pracodawca wypłaca wynagrodzenie,bo musi zatrudniać powyżej 20 osób.Mi też przelew przychodził z firmy i zawsze go otrzymywałam w dniu wypłaty.
 
Jestem na L4 (ciaza) od listopada 2012 kase wyplaca mi ZUS od samego poczatku mam z nimi problemu wyplacaja kiedy chca l4 dostaja co 4 tygodnie czyli raz w miesiacu a ja mam wyplate albo pierwszego I rate druga np 20 i tak w kólko gdyby chociaz mniej wiecej w tym samych dniach miesiacach wyplacali ale oni różnie to robia w tym miesiacu np pierwsza rate wyplaty dostalam 11 marca teraz czekam na druga jak na zbawienie bo nie mam jak oplacic rachunków!!!jestem przez nich w kółko na debecie.
Zus wypłąca zasiłek nie później niż 30 dni od dnia złożenia kompletu dokumentów.

P>S zaznaczam ze L4 moj pracodawca wysłał 12 lutego i mam do 15 kwietnia (czyli do dnia porodu)moja Pani ginekolog odeszla i mi wypisala do konca.Co robic??ile mozna do nich dzwonic chociaz 2 razy w miesiacu dzwonie do nich i sie pytam jak głupia kiedy bedzie kasa???[/QUOTE]
Myslę zatem, ze termin jeszcze nie minął.
 
Dzwonilam dzis do Zusu i poprostu jestem w szoku, L4 otrzymali 15 lutego które jest do 15 kwietnia .Pierwsza zaplate dostalam 11 marca 780zł ,Pani mi powiedziala ze teraz II rate dostane 2 kwietnia ,a III rate 18 kwietnia?????? czy to normalne????
 
Dzwonilam dzis do Zusu i poprostu jestem w szoku, L4 otrzymali 15 lutego które jest do 15 kwietnia .Pierwsza zaplate dostalam 11 marca 780zł ,Pani mi powiedziala ze teraz II rate dostane 2 kwietnia ,a III rate 18 kwietnia?????? czy to normalne????
Pani zwolnienie jest nietypowo długie. Nie ma powodu by ZUS płacił zasiłek z góry, nie chciałaby Pani też pewnie by płacił z dołu (czyli po zakończeniu zwolnienia). Zatem jedyną rozsądną opcją jest wypłata na raty.
 
reklama
reklama
Do góry