reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie a premia

Nikusia82

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Grudzień 2010
Postów
1 930
Witam,
Mam pytanie.
Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W Lipcu 2013 r. dowiedziałam się, że jestem w ciąży niestety zagrożonej. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Po decyzji lekarza wróciłam do pracy od 19 września do 8 października.
Oczywiście w czasie zwolnienia lekarskiego otrzymywałam średnią z 12 ostatnich miesięcy.

W czasie tego krótkiego okresu kiedy wróciłam do pracy wykonałam dodatkowe zadania, za które co roku pracodawca wypłacał mi premię w miesiącach listopad i grudzień. Niestety od 8 października ze względu na stan zdrowia i zagrożoną ciąże nie wracam do pracy czyli zasiłek wypłaca mi ZUS. I OK!

MOJE PYTANIE:
Czy pracodawca będzie miał możliwość wypłacenia mi tej premii w listopadzie i Grudniu skoro będę przebywała na zwolnieniu lekarskim?????
CZY PRAWNIE JEST TO MOŻLIWE? Skoro zasiłek wypłaca mi ZUS????
Czy jest to, że tak się wyrażę dobra wola pracodawcy abym dostała premię i ZUS nie ma tu nic do rzeczy!
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
dziękuję
 
reklama
Witam,
Mam pytanie.
Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W Lipcu 2013 r. dowiedziałam się, że jestem w ciąży niestety zagrożonej. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Po decyzji lekarza wróciłam do pracy od 19 września do 8 października.
Oczywiście w czasie zwolnienia lekarskiego otrzymywałam średnią z 12 ostatnich miesięcy.

W czasie tego krótkiego okresu kiedy wróciłam do pracy wykonałam dodatkowe zadania, za które co roku pracodawca wypłacał mi premię w miesiącach listopad i grudzień. Niestety od 8 października ze względu na stan zdrowia i zagrożoną ciąże nie wracam do pracy czyli zasiłek wypłaca mi ZUS. I OK!

MOJE PYTANIE:
Czy pracodawca będzie miał możliwość wypłacenia mi tej premii w listopadzie i Grudniu skoro będę przebywała na zwolnieniu lekarskim?????
CZY PRAWNIE JEST TO MOŻLIWE? Skoro zasiłek wypłaca mi ZUS????
Czy jest to, że tak się wyrażę dobra wola pracodawcy abym dostała premię i ZUS nie ma tu nic do rzeczy!
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
dziękuję

Wszystko zalezy od tego jaka to premia: uznaniowa czy regulaminowa? Ma Pani wzmiankę o tej premii w umowie? A moze reguluje te sprawy regulamin wynagradzania?
 
Nie ma konkretnej nazwy tej premii. Wykonuję powierzone mi zadanie i otrzymuję premię do wypłaty. Nie mam jej w umowie ponieważ nie jest ona stałym dodatkiem do umowy. Ot raz w roku wykonujemy określone zadanie i dostajemy za to pieniądze.
Na pasku z zeszłego roku widniej jedynie napis premia... a jaki jest jej rodzaj????
 
Ostatnia edycja:
Nie ma konkretnej nazwy tej premii. Wykonuję powierzone mi zadanie i otrzymuję premię do wypłaty.
Tu nie chodzi o nazwę, ale o to czy wypłata tej premii jest uregulowana w jakimś dokumencie (np. umowie czy regulaminie pracy), czy jest to premia uznaniowa. Wynika z Pani maila, zę premia jest uznaniowa (pracodawca wypłaca ja Pani kiedy chce i w wysokosci jaką sobie wymyśli). Premię uznaniową pracodawca wypłąca zatem wg. swojego uznania. Może tez jej nie wypłacić.
 
Do góry