1. do 4. z 4
Tym forum zarządza Ewelina Słotwińska-Rosłanowska
– prawnik (Uniwersytet Warszawski) oraz ekonomista (Szkoła Główna Handlowa), pracownik Zakładu Demografii SGH. Specjalizuje się w prawie pracy oraz prawie rodzinnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień łączenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi. Jest autorką licznych publikacji i opracowań z dziedziny polityki rodzinnej.
    Fan(ka) Avatar Nikusia82
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1523
    Dziękuję (Otrzymane)
    1449
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    15
    Osiągnięcia Znawca forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampanaPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Zwolnienie lekarskie a premia

Witam,
    Mam pytanie.
    Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W Lipcu 2013 r. dowiedziałam się, że jestem w ciąży niestety zagrożonej. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Po decyzji lekarza wróciłam do pracy od 19 września do 8 października.
    Oczywiście w czasie zwolnienia lekarskiego otrzymywałam średnią z 12 ostatnich miesięcy.

W czasie tego krótkiego okresu kiedy wróciłam do pracy wykonałam dodatkowe zadania, za które co roku pracodawca wypłacał mi premię w miesiącach listopad i grudzień. Niestety od 8 października ze względu na stan zdrowia i zagrożoną ciąże nie wracam do pracy czyli zasiłek wypłaca mi ZUS. I OK!

MOJE PYTANIE:
    Czy pracodawca będzie miał możliwość wypłacenia mi tej premii w listopadzie i Grudniu skoro będę przebywała na zwolnieniu lekarskim?????
    CZY PRAWNIE JEST TO MOŻLIWE? Skoro zasiłek wypłaca mi ZUS????
    Czy jest to, że tak się wyrażę dobra wola pracodawcy abym dostała premię i ZUS nie ma tu nic do rzeczy!
    BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
    dziękuję

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Domyślnie Odp: Zwolnienie lekarskie a premia

Cytat Napisał(a) Nikusia82 Zobacz post
    Witam,
    Mam pytanie.
    Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. W Lipcu 2013 r. dowiedziałam się, że jestem w ciąży niestety zagrożonej. Poszłam na zwolnienie lekarskie. Po decyzji lekarza wróciłam do pracy od 19 września do 8 października.
    Oczywiście w czasie zwolnienia lekarskiego otrzymywałam średnią z 12 ostatnich miesięcy.

W czasie tego krótkiego okresu kiedy wróciłam do pracy wykonałam dodatkowe zadania, za które co roku pracodawca wypłacał mi premię w miesiącach listopad i grudzień. Niestety od 8 października ze względu na stan zdrowia i zagrożoną ciąże nie wracam do pracy czyli zasiłek wypłaca mi ZUS. I OK!

MOJE PYTANIE:
    Czy pracodawca będzie miał możliwość wypłacenia mi tej premii w listopadzie i Grudniu skoro będę przebywała na zwolnieniu lekarskim?????
    CZY PRAWNIE JEST TO MOŻLIWE? Skoro zasiłek wypłaca mi ZUS????
    Czy jest to, że tak się wyrażę dobra wola pracodawcy abym dostała premię i ZUS nie ma tu nic do rzeczy!
    BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ.
    dziękuję
    Wszystko zalezy od tego jaka to premia: uznaniowa czy regulaminowa? Ma Pani wzmiankę o tej premii w umowie? A moze reguluje te sprawy regulamin wynagradzania?

Fan(ka) Avatar Nikusia82
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1523
    Dziękuję (Otrzymane)
    1449
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    15
    Osiągnięcia Znawca forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampanaPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Nie ma konkretnej nazwy tej premii. Wykonuję powierzone mi zadanie i otrzymuję premię do wypłaty. Nie mam jej w umowie ponieważ nie jest ona stałym dodatkiem do umowy. Ot raz w roku wykonujemy określone zadanie i dostajemy za to pieniądze.
    Na pasku z zeszłego roku widniej jedynie napis premia... a jaki jest jej rodzaj????
    Ostatnio edytowane przez Nikusia82 : 4-11-2013 - 14:50

Ekspert BB. Prawniczka

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    262
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampanaZ pewną  taką nieśmiałościąŻywa legenda forum

Nie ma konkretnej nazwy tej premii. Wykonuję powierzone mi zadanie i otrzymuję premię do wypłaty.
    Tu nie chodzi o nazwę, ale o to czy wypłata tej premii jest uregulowana w jakimś dokumencie (np. umowie czy regulaminie pracy), czy jest to premia uznaniowa. Wynika z Pani maila, zę premia jest uznaniowa (pracodawca wypłaca ja Pani kiedy chce i w wysokosci jaką sobie wymyśli). Premię uznaniową pracodawca wypłąca zatem wg. swojego uznania. Może tez jej nie wypłacić.

Zasady pisania postów