reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból pleców po cesarskim cięciu

Dołączył(a)
31 Sierpień 2012
Postów
1
Witajcie. Jestem tutaj nowa ale chcę zadać pewne pytanie

5 lat temu miałam cesarskie cięcie, wykonywane pod znieczuleniem miejscowym czyli potocznie zwanym w kręgosłup.

Od temtej pory bolą mnie bardzo plecy. Czasami jest to zależne od zmiany pogody, podnoszenia przez mnie ciężkich rzeczy (np mojego syna) bądź też długotrwałego stania lub chodzenia w szpilkach.
Czy któraś z was się z tym spotkala?

Słyszałam opinie że może być to spowodowane nieodpowiednim materacem. faktem jest bowiem iż plecy często bolą mnie właśnie w nocy.

Jeśli chodzi o materac, czy warto kupić nowy? Znalazłam coś takiego mirat.eu/materace-kieszeniowe,c644.html. któraś z Was używała? Bądź ma doświadczenie z firmą Mirat? Opinie w necie ma niezłe ceny także atrakcyjne. Ciekawią mnie jednak bardziej obiektywne doświadczenia. Podczytuję Was od dłuższego czasu i mam nadzieję na pomoc:)
 
reklama
Witam, niestety zdarza się, że po znieczuleniu miejscowym pojawiają się bóle kręgosłupa. Przyczyną może być zrost po nakłuciu i co za tym idzie gorsza przesuwalność opon i powięzi, ale znaczenie ma też przecięcie mięśni brzucha, to osłabia stabilizację kręgosłupa. Proponuję udać się do rehabilitanta posługującego się metodą McKenziego i technikami leczenia tkanek miękkich, powinien ocenić stan mięśni i innych struktur kręgosłupa. Prawdopodobnie trzeba zacząć ćwiczyć. Pozdrawiam
 
Witam ja mialam 2 razy znieczulenie w kregoslup pierwszy raz 6 lat temu i 2 lata temu, od roku bolą mnie plecy i wiem przynajmniej dlaczego, mam 2 przepukliny w odcinku ledzwiowym i prawdopodobnie jest to od tego zniczulania, bolaly mnie juz przed ciaza a teraz to porazka rok czasu z malymi przerwami jestem na przeciwbolowych lub rozluzniajacych miesnie tabl. a co bedzie dalej???
 
to ja się dołączam, miałam cc 4 lata temu i wtedy było w miarę ok,teraz poruszyłam się przy wkłuciu musieli kłuć drugi raz, przy czym nie mogli jeszcze znaleźć jakiejś tam przestrzeni i ból kręgosłupa jest straszny non stop
 
Mnie bolaly plecy,ale przez rowny rok po cc...,zwlaszcza jak chcialam polezec,wtedy czulam takie klucie w kregoslupie.
 
Witajcie. Jestem tutaj nowa ale chcę zadać pewne pytanie

5 lat temu miałam cesarskie cięcie, wykonywane pod znieczuleniem miejscowym czyli potocznie zwanym w kręgosłup.

Od temtej pory bolą mnie bardzo plecy. Czasami jest to zależne od zmiany pogody, podnoszenia przez mnie ciężkich rzeczy (np mojego syna) bądź też długotrwałego stania lub chodzenia w szpilkach.
Czy któraś z was się z tym spotkala?

Słyszałam opinie że może być to spowodowane nieodpowiednim materacem. faktem jest bowiem iż plecy często bolą mnie właśnie w nocy.

Jeśli chodzi o materac, czy warto kupić nowy? Znalazłam coś takiego mirat.eu/materace-kieszeniowe,c644.html. któraś z Was używała? Bądź ma doświadczenie z firmą Mirat? Opinie w necie ma niezłe ceny także atrakcyjne. Ciekawią mnie jednak bardziej obiektywne doświadczenia. Podczytuję Was od dłuższego czasu i mam nadzieję na pomoc:)

Niezbyt dyskretna ta reklama, na innym forum użytkownik pod takim samym nickiem zadał identyczne pytanie kilka miesięcy wcześniej, co za zbieg okoliczności ;) tylko tam reklame moderator usunął ;)

co do bóli pleców po cc - materac nic nie pomoże, jedynie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha i kręgosłupa ;) tez jestem po cc i po dłuższym pochylaniu czy dniu, kiedy więcej nosze mojego klocuszka wieczorami każda pozycja sprawia mi ból, więc najlpeiej połżozyc sie ze zgiętymi kolanami na rozłozonym na podłodze kocu i próbowac przykleić plecy do podłogi, delikatnie bujać się na boki i do przodu i w tył. Potem ostrożnie przekręcic się na czworaki i powoli wstać. Usiąść gdzies wygodnie na kilka minut. Potem ból powinnien nieco zelżeć - mi to bardzo pomaga
 
Witam, niezwykły zbiek okoliczności, ten sam tekst pod innymi nikami, jestem zaskoczona, ale dziękuję za informacje.
Drogie Panie!!! Tak jak pisałam wcześniej, trzeba znaleźć rehabilitanta, który ustali indywidualny zestaw ćwiczeń, taki, który będzie pomagać. Polecam Metodę McKenziego, neuromobilizacje, techniki leczenia tkanek miękkich. Pozdrawiam
 
reklama
Witam serdecznie jestem tu nowa i mam mega problem jestem po cc 5 miesięcy nie mogę w nocy wstać do syna a jak już mi się uda idę jak stara babcia i z dnia na dzien czuję że jest gorzej .Spanie graniczy z cudem nie mogę przekręcić się z boku na bok.Pomocy
 
Do góry