reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stawianie nóżki do środka

nata001

Mama Julki
Dołączył(a)
3 Styczeń 2010
Postów
2 775
Miasto
Olsztyn
Moja córka, która chodzi już samodzielnie od ponad dwóch miesięcy - zaczęła stawiać lewą nóżke do środka - nie zawsze, ale zdarza się, że tak robi.

Czy mogę coś zrobic tzw. metodami domowymi??
 
reklama
Ja również mam ten sam problem. Moja 1,5 roczna córka czasami stawia prawą stópkę do środka również nie zawsze ale tak się zdarza. Zaczęła chodzić jak miała roczek ale zauważyłam to dopiero niedawno. Czy powinnam się martwić i udać się z nią do ortopedy? Proszę o odpowiedź pozdrawiam.
 
Jesli moge cokolwiek powiedziec to tez mam ten problem, Miloszek nie zawsze ale czesto wstawia prawa nozke do srodka. Mialam juz isc do ortopedy ale pediatra uspokoila mnie i powiedziala ze takie cos jest normalne dopoki dziecko nie zakonczy procesu nauki chodzenia, czyli spokojnie do 2 lat.
Ja sie juz przestalam tym martwic ale jesli Wam nie wystarczy takie pocieszenie to moze jednak warto zasiegnac porady specjalisty:-p
 
Drogie mamy, stawianie stopy do wewnątrz może mieć różne przyczyny i nasilenie. W domu dobrze jest zwrócić uwagę czy dziecko siada prawidłowo tzn z nóżkami do przodu. Ustawianie stopy do środka może być spowodowane siadaniem jak "żabka", dziecko może siadać pupką pomiędzy dwoma stopami lub tylko z jedną ustawioną na zewnątrz. Jeśli pilnowanie prawidłowego siadania nie pomoże, to należy pokazać dziecko lekarzowi. Warto o to zadbać ponieważ takie ustawianie stóp może skutkować w przyszłości tendencją do koślawości kolan i płasko-koślawego ustawienia stawów skokowych. Pozdrawiam.
 
Cześć mam 14 lat i mam ten sam problem jak wasze dzieci od dzieciństwa. Moja mama jak zauwarzyła u mnie nóżki skręcane do środka odrazu poszła z tym do doktora, doktor zalecił Buciki ortopedyczne a jak się pogorszy gips. Po 4 latach rehabilitacji i chodzeniach w butach wszystko było w normie, ale po 2 latach wróciło i nie wiem co robić. Mam 14 lat i byłem u doktora i powiedział mi że buty teraz nie pomogą ani żadne rehabilitacje, tylko jak chce z tego wyjść musze przejść Operację a nie wiem nawet za ile ona jest, jakie tego będą efekty boje się operacji, ale to dla mnie najlepsze rozwiązanie, jak chce z tego wyjść. Napiszcie coś o tym proszę i dziękuje. Pozdrawiam :)
 
Witam, mam takie o to pytanie.
Czy to normalne, że 1,5 roczne dziecko stawia stopy do wewnątrz? A dokładniej przekrzywia je i tak jakby staje na wewnętrznych bokach stóp.
Pytam ponieważ do tej pory znalazłam wiele sprzecznych informacji w internecie. Raz piszą, że to może być normalne do jakiegoś czasu, z kolei gdzie indziej, że tak nie powinno być. Już sama nie wiem. Czy jeśli dziecko przekrzywia w ten sposób stopy, to czy musi mieć wtedy buciki za kostkę, czy też nie. Wizytę u ortopedy mamy dopiero pod koniec września.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
 
Do góry