1. do 6. z 6
Tym forum zarządza Anna Maria Sikorska
magister rehabilitacji ruchowej, terapeuta integracji sensorycznej i hipoterapeuta. W 1998 roku ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego, kierunek: Rehabilitacja ruchowa. Dodatkowo jest terapeutą metody Vojty, hipoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej i specjalistką metody FITS. Od wielu lat pracuje z dziećmi. Prywatnie mama dwóch córek.
    Mama Julki Avatar nata001
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    19
    Dziękuję (Otrzymane)
    224
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Z pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampanaŻywa legenda forum

Domyślnie Stawianie nóżki do środka

Moja córka, która chodzi już samodzielnie od ponad dwóch miesięcy - zaczęła stawiać lewą nóżke do środka - nie zawsze, ale zdarza się, że tak robi.

Czy mogę coś zrobic tzw. metodami domowymi??

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Stawianie nóżki do środka

Ja również mam ten sam problem. Moja 1,5 roczna córka czasami stawia prawą stópkę do środka również nie zawsze ale tak się zdarza. Zaczęła chodzić jak miała roczek ale zauważyłam to dopiero niedawno. Czy powinnam się martwić i udać się z nią do ortopedy? Proszę o odpowiedź pozdrawiam.

Mama na obcasach Avatar Lelek
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    185
    Dziękuję (Otrzymane)
    273
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Jesli moge cokolwiek powiedziec to tez mam ten problem, Miloszek nie zawsze ale czesto wstawia prawa nozke do srodka. Mialam juz isc do ortopedy ale pediatra uspokoila mnie i powiedziala ze takie cos jest normalne dopoki dziecko nie zakonczy procesu nauki chodzenia, czyli spokojnie do 2 lat.
    Ja sie juz przestalam tym martwic ale jesli Wam nie wystarczy takie pocieszenie to moze jednak warto zasiegnac porady specjalisty

Ekspert BB. Rehabilitacja
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    10
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    15
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Drogie mamy, stawianie stopy do wewnątrz może mieć różne przyczyny i nasilenie. W domu dobrze jest zwrócić uwagę czy dziecko siada prawidłowo tzn z nóżkami do przodu. Ustawianie stopy do środka może być spowodowane siadaniem jak "żabka", dziecko może siadać pupką pomiędzy dwoma stopami lub tylko z jedną ustawioną na zewnątrz. Jeśli pilnowanie prawidłowego siadania nie pomoże, to należy pokazać dziecko lekarzowi. Warto o to zadbać ponieważ takie ustawianie stóp może skutkować w przyszłości tendencją do koślawości kolan i płasko-koślawego ustawienia stawów skokowych. Pozdrawiam.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cześć mam 14 lat i mam ten sam problem jak wasze dzieci od dzieciństwa. Moja mama jak zauwarzyła u mnie nóżki skręcane do środka odrazu poszła z tym do doktora, doktor zalecił Buciki ortopedyczne a jak się pogorszy gips. Po 4 latach rehabilitacji i chodzeniach w butach wszystko było w normie, ale po 2 latach wróciło i nie wiem co robić. Mam 14 lat i byłem u doktora i powiedział mi że buty teraz nie pomogą ani żadne rehabilitacje, tylko jak chce z tego wyjść musze przejść Operację a nie wiem nawet za ile ona jest, jakie tego będą efekty boje się operacji, ale to dla mnie najlepsze rozwiązanie, jak chce z tego wyjść. Napiszcie coś o tym proszę i dziękuje. Pozdrawiam :)

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witam, mam takie o to pytanie.
    Czy to normalne, że 1,5 roczne dziecko stawia stopy do wewnątrz? A dokładniej przekrzywia je i tak jakby staje na wewnętrznych bokach stóp.
    Pytam ponieważ do tej pory znalazłam wiele sprzecznych informacji w internecie. Raz piszą, że to może być normalne do jakiegoś czasu, z kolei gdzie indziej, że tak nie powinno być. Już sama nie wiem. Czy jeśli dziecko przekrzywia w ten sposób stopy, to czy musi mieć wtedy buciki za kostkę, czy też nie. Wizytę u ortopedy mamy dopiero pod koniec września.
    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam

Zasady pisania postów