Poznaj inne nasze serwisy:
1. do 2. z 2
Tym forum zarządza Anna Maria Sikorska
magister rehabilitacji ruchowej, terapeuta integracji sensorycznej i hipoterapeuta. W 1998 roku ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego, kierunek: Rehabilitacja ruchowa. Dodatkowo jest terapeutą metody Vojty, hipoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej i specjalistką metody FITS. Od wielu lat pracuje z dziećmi. Prywatnie mama dwóch córek.
    Początkująca(y)
    Podziękowania / Polubienia

Domyślnie Szpotawość stóp u noworodka

Witam, przy porodzie 6 dni temu stwierdzono u mojego synka szpotawość stóp. Przyczyną wg rehabilitantki było złe ułożeńie synka w brzuszku. Jakie ćwiczenia mogę samodzielnie wykonywać z nim na poprawę stópek. Jestem bardzo zdenerwowana że nie da się tego skorygować. Proszę o poradę...czy są jakieś metody rehabilitacji.

Ekspert BB. Rehabilitacja
    Podziękowania / Polubienia
    Wpisów do bloga
    10

Domyślnie Odp: Szpotawość stóp u noworodka

Witam, wielka szkoda, że rehabilitantka nie pokazała od razu prostych ćwiczeń. Proszę pokazać malucha lekarzowi ortopedzie i mam nadzieję, że da skierowanie na rehabilitację. Instruktarz ćwiczeń domowych powinien wystarczyć. Do tego czasu można drażnić(czyli delikatnie łaskotać) po zew krawędzi stópki od pięty w kierunku małego palca. Dziecko powinno odruchowo ustawiać stopę na zewnątrz. Czekam na informację jak wychodzą i skutkują "łaskotki". Pozdrawiam

Zasady pisania postów