reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jednostronna wysypka u dziecka

rossa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2009
Postów
571
Miasto
Stoczek Łukowski
witam
Moja córka dostała wysypki która wygląda jak drobna, zaczerwieniona kaszka, nie są to krostki, nie podchodzi ropą ani krwią. Skóra jest w tym miejscu sucha. Jest tylko po jednej stronie ciała, na połowie brzuszka, nóżcze i rączce. Strasznie ją to swędzi. Nie ma innych objawów. Nie ma temperatury i funkcjonuje normalnie.

Byłam u 3 lekarzy i każdy z nich powiedział mi coś innego, ale żaden nie dał konkretnej odpowiedzi co to. Pani alergolog powiedziała, że to wirusowe, natomiast dermatolog, że to zapalenie skóry wywołane jakimś silnym alergenem. Jeden kazał natłuszczać, drugi wysuszać.

Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Pomóżcie bo zwarjuję, mała ciągle się drapie, wybudza się w nocy, bo jej to dokucza.
 
reklama
Witam,
Myślę, że jeśli wysypka jest cały czas w jednym miejscu, to raczej nie jest to choroba wirusowa. Jeśli skóra jest sucha, to natłuszczać, to też powinno ograniczyć swędzenie. Ewentualnie można poradzić się jeszcze dermatologa... Jeśli jednak nie ma żadnych innych objawów, to może to faktycznie na tle alergicznym, może jakaś alergia kontaktowa... Mam nadzieję, że córeczka wkrótce poczuje się lepiej. Niestety tak na odległość trudno cokolwiek powiedzieć... Jeśli wysypka nie ustąpi po trzech dniach, radziłabym koniecznie poradzić się dermatologa. Pozdrawiam i życzę córeczce zdrowia!
 
witam!
U mojego synka było podobnie,miał wysypkę po jednej stronie, bardzo go to swędziało, budził się w nocy i płakał. Nie pomagało nic ,żadne maści. Pani doktor mowiła ,że to napewno uczulenie.Ale gdy poszlśmy do alergologa, powiedział ,że to nie alergia.Zasugerował, ze to pasożyty.wydawało mi się to nieprawdopodobne, nasz lekarz rodzinny w sumie nie uwierzył, ale po podaniu leku na robaki, wszystko ustąpiło.
Synka najbardziej swędziało w nocy.
 
Witam moja córeczka miała podobny problem i byliśmy u trzech lekarzy ale dopiero ten ostatni potrafił nam pomóc a trwało to już 4 tyg. Moja córeczka ma 2 latka i zaczynała mieć czerwone kropeczki po lewej stronie brzuszka na lewym udzie i przechodziło to po kolei na lewą rączkę dalszą część nóżki a potem na prawą stronę ale i tak najmocniejsze było po lewej stronie i okropnie ją to swędziało ale po za swędzeniem nic się nie działo bawiła się normalnie miała apetyt i nie miała gorączki jedynie czasem luźniejszą kupkę. Pani doktor dokładnie wypytała nas jak rozwijała się choroba skóry i zabroniła jeść kwaśnych pokarmów czyli pomidorów, ogórków, porzeczek, agrestu, cytrusów, zup pomidorowych, ogórkowych itd i przypisała do kąpieli żel trójfazowy Emolium P i trzy balsamy które mieliśmy stosować zgodnie z kolejnością co jakieś dwie godziny tak żeby było 6 smarowań w ciągu dnia te balsamy to wg kolejności smarowań Cetaphil MD dermoprotektor, Cicaplast Baume B5 La Roche-Posay i Tanno-Hermal Lotio no i nie wychodzić na słońce a jak już przestanie swędzieć to stosować tylko te dwa pierwsze w sumie dwa razy rano i dwa razy po południu u nas poprawa była już następnego dnia, wreszcie bo problem był coraz gorszy ale na szczęście udało się wyleczyć Pozdrawiamy.
 
Do góry