1. do 3. z 3
Tym forum zarządza Karolina Isio-Kurpińska
Mama 9-letniego Janka oraz 7-letnich Kuby i Maćka, bliźniaków - wcześniaków. Ekspert Akademii JOHNSON'S® Baby. Koordynatorka projektu wprowadzania do Polski Skali Oceny Zachowania Noworodka według Brazeltona. Autorka polskiego tłumaczenia poradnika dla rodziców wcześniaków, jedynej takiej pozycji dostępnej na polskim rynku.
 1. #1
  Fan(ka) Avatar rossa
  Zarejestrowany
  06-2009
  Skąd
  Stoczek Łukowski
  Postów
  573
  PierwszaDrugaTrzecia
  Dziękuję (Dane)
  12
  Dziękuję (Otrzymane)
  89
  Lubi (Dane)
  0
  Lubi (Otrzymane)
  4

  Domyślnie jednostronna wysypka u dziecka

  witam
  Moja córka dostała wysypki która wygląda jak drobna, zaczerwieniona kaszka, nie są to krostki, nie podchodzi ropą ani krwią. Skóra jest w tym miejscu sucha. Jest tylko po jednej stronie ciała, na połowie brzuszka, nóżcze i rączce. Strasznie ją to swędzi. Nie ma innych objawów. Nie ma temperatury i funkcjonuje normalnie.

  Byłam u 3 lekarzy i każdy z nich powiedział mi coś innego, ale żaden nie dał konkretnej odpowiedzi co to. Pani alergolog powiedziała, że to wirusowe, natomiast dermatolog, że to zapalenie skóry wywołane jakimś silnym alergenem. Jeden kazał natłuszczać, drugi wysuszać.

  Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Pomóżcie bo zwarjuję, mała ciągle się drapie, wybudza się w nocy, bo jej to dokucza.


 2. #2
  Expert J&J. Porady

  Zarejestrowany
  07-2010
  Postów
  83
  PierwszaDrugaTrzecia
  Dziękuję (Dane)
  2
  Dziękuję (Otrzymane)
  12
  Lubi (Dane)
  0
  Lubi (Otrzymane)
  0

  Domyślnie Odp: jednostronna wysypka u dziecka

  Witam,
  Myślę, że jeśli wysypka jest cały czas w jednym miejscu, to raczej nie jest to choroba wirusowa. Jeśli skóra jest sucha, to natłuszczać, to też powinno ograniczyć swędzenie. Ewentualnie można poradzić się jeszcze dermatologa... Jeśli jednak nie ma żadnych innych objawów, to może to faktycznie na tle alergicznym, może jakaś alergia kontaktowa... Mam nadzieję, że córeczka wkrótce poczuje się lepiej. Niestety tak na odległość trudno cokolwiek powiedzieć... Jeśli wysypka nie ustąpi po trzech dniach, radziłabym koniecznie poradzić się dermatologa. Pozdrawiam i życzę córeczce zdrowia!
  Mama 9-letniego Janka oraz 7-letnich Kuby i Maćka, bliźniaków - wcześniaków. Ekspert Akademii JOHNSON'S(r) Baby. Koordynatorka projektu wprowadzania do Polski Skali Oceny Zachowania Noworodka według Brazeltona. Autorka polskiego tłumaczenia poradnika dla rodziców wcześniaków, jedynej takiej pozycji dostępnej na polskim rynku.

 3. #3
  Fan(ka)
  Zarejestrowany
  03-2005
  Postów
  1 674
  PierwszaDrugaTrzecia
  Dziękuję (Dane)
  0
  Dziękuję (Otrzymane)
  0
  Lubi (Dane)
  0
  Lubi (Otrzymane)
  0

  Domyślnie Odp: jednostronna wysypka u dziecka

  witam!
  U mojego synka było podobnie,miał wysypkę po jednej stronie, bardzo go to swędziało, budził się w nocy i płakał. Nie pomagało nic ,żadne maści. Pani doktor mowiła ,że to napewno uczulenie.Ale gdy poszlśmy do alergologa, powiedział ,że to nie alergia.Zasugerował, ze to pasożyty.wydawało mi się to nieprawdopodobne, nasz lekarz rodzinny w sumie nie uwierzył, ale po podaniu leku na robaki, wszystko ustąpiło.
  Synka najbardziej swędziało w nocy.
Zasady pisania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Dołącz do nas