1. do 4. z 4
Tym forum zarządza Karolina Isio-Kurpińska
Mama 9-letniego Janka oraz 7-letnich Kuby i Maćka, bliźniaków - wcześniaków. Ekspert Akademii JOHNSON'S® Baby. Koordynatorka projektu wprowadzania do Polski Skali Oceny Zachowania Noworodka według Brazeltona. Autorka polskiego tłumaczenia poradnika dla rodziców wcześniaków, jedynej takiej pozycji dostępnej na polskim rynku.
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie rozwoj 1,5 r dziecka

Witam

mam kilka watpiowosci dotyczacych mojego 1,5 rocznego synka.
    maly nie da sobie myc zabkow, ostatnio nie chce myc glowy ucieka z wanny, martwi mnie to ze nie chce mowic, mowi mam tata baba i po swojemu, jest bardzi energicznym dzieckiem ciagle biega no nawet mako co chodzi zawsze jest w biegu, nie moge go nauczyc na jezdziku jezdzic zeby nozkami sie odpychal, kladzie nogo na gore i czeka az ja go bede pchac, chcialam zakupic rowerek a w takim wypadku nie ma sensu.mam prooblem tez z zabawa maly nie che sie zainteresowac zabawa, jesli juz to sam sobie zabawkami np rzuca i tak wyglada zabawa, lubi ogladac bajki na kanale z bajkami dla dzieci i jedynie wtedy usiedzi., no i vive tez czesto oglada czasem klaska i nawet tanczy udawanego breakdance na podlodze
    maly jest bardzo zdolny manualnie telefon dotykowy obsluguje, odblokowuje, wlancza muzyke itp, pilotami operuje
    prosze o jakies podpowiedzi,rady
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

i tylko nadzieja...... Avatar angelka123
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    221
    Dziękuję (Otrzymane)
    130
    Lubi (Dane)
    18
    Lubi (Otrzymane)
    7
    Osiągnięcia Mam pięciu przyjaciół!Znawca forumPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Domyślnie Odp: rozwoj 1,5 r dziecka

Moim zdaniem Synek rozwija się prawidłowo. Jak to półtoraroczniak. I do tego kombinuje :) Po co ma męczyć nóżki, jak mama może popchać :) Proponuje kupić taki rowerek gdzie dziecko może polozyc nóżki na podstawkach (na później są też pedały) i mama popcha, bo jest do tego rączka :)
    Z mową mówi podobnie jak mój Synek (19 miesiecy) i wiele innych dzieci w ich wieku. Proponowalabym nie porównać! To tylko przyprawi o panikę i stres Mamy.
    Co do zabaw - proponuję kupić jakiś sorter, dzieci w tym wieku bardzi lubią dopasowywanie. No i autka. Wczesniej czy pozniej odkryje pasję :) I tak pozostanie gdzieś do 30 roku życia :)
    Mój Aniołek odszedł 12.02.2009 w 13 tyg... [*]

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Początkująca(y) Avatar Cytrysia
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Raczkujący forumowiczZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

Ja tez sadze, ze wszystko ok. Moja corka tez jest w podobnym wieku i wciaz jest w pedzie potrafi skupic uwage tylko na chwilke. Ja zastanowilabym sie nad Tv.
    Nie powinien jej ogladac.
    Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    845
    Dziękuję (Otrzymane)
    424
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Witajcie,
    moja córcia skończy za 1 miesiąc 1,5 roku...
    I też woli TV (oczywiście ogląda parę razy dziennie ale po trochu bajki i muzykę - lubi tańczyć i już śpiewa), piloty, telefony i inne bajery niedozwolone dla dzieci. Lubi swój jeździk, rowerek, klocki i parę innych zabawek. W tym wieku to raczej chodzi często za mną. Każde dziecko rozwija się inaczej. Co do kąpieli też ma tak, że złości się jak jej zaczynam myć włoski (myjemy różnie 1 lub 3 razy w tyg).
    Kasiek nie ma co się martwić, każde dziecko ma swoje ulubione zabawy i nie zabawy :)
    Pozdrawiam :)

Cytuj Cytuj
    Dziękuję Lubi

Zasady pisania postów