reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwoj 1,5 r dziecka

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam


mam kilka watpiowosci dotyczacych mojego 1,5 rocznego synka.
maly nie da sobie myc zabkow, ostatnio nie chce myc glowy ucieka z wanny, martwi mnie to ze nie chce mowic, mowi mam tata baba i po swojemu, jest bardzi energicznym dzieckiem ciagle biega no nawet mako co chodzi zawsze jest w biegu, nie moge go nauczyc na jezdziku jezdzic zeby nozkami sie odpychal, kladzie nogo na gore i czeka az ja go bede pchac, chcialam zakupic rowerek a w takim wypadku nie ma sensu.mam prooblem tez z zabawa maly nie che sie zainteresowac zabawa, jesli juz to sam sobie zabawkami np rzuca i tak wyglada zabawa, lubi ogladac bajki na kanale z bajkami dla dzieci i jedynie wtedy usiedzi., no i vive tez czesto oglada czasem klaska i nawet tanczy udawanego breakdance na podlodze :-):-D
maly jest bardzo zdolny manualnie telefon dotykowy obsluguje, odblokowuje, wlancza muzyke itp, pilotami operuje
prosze o jakies podpowiedzi,rady
 
reklama
Moim zdaniem Synek rozwija się prawidłowo. Jak to półtoraroczniak. I do tego kombinuje :) Po co ma męczyć nóżki, jak mama może popchać :) Proponuje kupić taki rowerek gdzie dziecko może polozyc nóżki na podstawkach (na później są też pedały) i mama popcha, bo jest do tego rączka :)
Z mową mówi podobnie jak mój Synek (19 miesiecy) i wiele innych dzieci w ich wieku. Proponowalabym nie porównać! To tylko przyprawi o panikę i stres Mamy.
Co do zabaw - proponuję kupić jakiś sorter, dzieci w tym wieku bardzi lubią dopasowywanie. No i autka. Wczesniej czy pozniej odkryje pasję :) I tak pozostanie gdzieś do 30 roku życia :)
 
Ja tez sadze, ze wszystko ok. Moja corka tez jest w podobnym wieku i wciaz jest w pedzie:-) potrafi skupic uwage tylko na chwilke. Ja zastanowilabym sie nad Tv.
Nie powinien jej ogladac.
 
Witajcie,
moja córcia skończy za 1 miesiąc 1,5 roku...
I też woli TV (oczywiście ogląda parę razy dziennie ale po trochu bajki i muzykę - lubi tańczyć i już śpiewa), piloty, telefony i inne bajery niedozwolone dla dzieci. Lubi swój jeździk, rowerek, klocki i parę innych zabawek. W tym wieku to raczej chodzi często za mną. Każde dziecko rozwija się inaczej. Co do kąpieli też ma tak, że złości się jak jej zaczynam myć włoski (myjemy różnie 1 lub 3 razy w tyg).
Kasiek nie ma co się martwić, każde dziecko ma swoje ulubione zabawy i nie zabawy :)
Pozdrawiam :)
 
Do góry