reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Misia dobrze ze juz jestescie z nami!!:) stracha musialas miec niezlego. I badz tu czlowieku madry co to skurcze w pierwszej ciazy. Lekarze maja pretensje ze nie wiemy (szczegolnie faceci) a sami nigdy tego nie doswiadczyli. Dobrze ze pogotowie dobrze zareagowalo i nie zignorowalo niczego. A dlaczego masz zakaz lezenia na plecach ?
 
reklama
Misia to się biedna stresu ale najadłaś..też mnie zastanawia dlaczego tylko na boku możesz leżeć a nie na plecach? Np. w ciąży zagrożonej moja koleżanka tylko na plecach mogła leżeć,więc pewnie co przypadek to inny..
Co do lekarzy to martavel masz racje mi np. się dziwili że w 5 miesiącu jestem i pytam się jakiego typu i jak mocne będą bóle po podaniu czopków na wywołanie porodu..żyłam w sielance dobrze rozwijającej się ciąży, więc raczej jeszcze nie interesowałam się porodem, to chyba logiczne. Tym bardziej, że nie był to naturalny, normalny poród, tylko sztucznie wywołany. Oni myślą, że skoro coś widzieli, czegoś się uczyli, mają wiedzę na ten temat w teorii to mogą wszystko, ale w praktyce nie przechodzili tego..więc trochę zrozumienia by się przydało...





 
Natalia ja jak trafilam do szpitala kilka tygodni temu z bolami jak na miesiaczke to mnie kobieta przyjmujaca wysmiala mowiac ze nie ma czegos takiego jak skurcze przepowiadajace. One wystepuja tuz przed porodem w 38,39 tc. Wiec badz tu czlowieku madry kiedy slyszy sie o skurczach bh ktore dla jednej sa bolesne a dla drugiej nie..
 
Misia dobrze że skończyło się tylko na strachu.
Co do leżenia. Kobiety w ciąży powinny jak najwięcej leżeć na lewym boku. Wtedy ucisk na macice nie występuje. Najgorsza pozycja to własnie na plecach. Bo uciskamy macice wraz z pępowiną i do dziecka mniej tlenu dopływa. I rózne tam cuda się dzieją. Można o tym poczytac na necie. Ja też musiałam leżeć na bokach:tak:
 
Witajcie Dziewczynki Kochane
Dziękuję za kciuki, ja jeszcze w szpitalu ale już po zabiegu, którego w zasadzie nie było bo jeszcze raz zrobili mi histeroskopię i pobrali troszkę większy wycinek do badań hist.pat. Lekarz powiedział ze wszystko ładnie wygląda więc szkoda było mnie "kaleczyc" lyzeczkowaniem. Endometrium wygląda normalnie wiec nie sądzą żeby coś było z nim nie tak. mam normalnie dalej się starać i próbować bo nic się nie dzieje, krwawienia nie będzie po tej histeroskopii (w grudniu plamilam 1 dzień).
Za 2 h pewno pójdę do domu.
Buziaki dla Was i dziękuję za kciuki!!!!
 
Ostatnia edycja:
Martavel no dokładnie i patrzą na ciebie potem jak na kretynkę. Ja też słyszałam że takie bóle przepowiadające są i to nawet wcześniej, że macica się przygotowuje itd. więc powiem Ci, że faktycznie można zgłupieć :baffled:
 
MisiaMonisia jak dobrze, że jest w miarę ok:) trzymamy wszystkie & żeby Małemu się tak nie spieszyło jeszcze:)

martavel w ciąży od początku nie powinno się spać i leżeć na plecach. Tzn chwilkę można ale nie za długo. W I trymestrze ta pozycja uznawana jest za bezpieczną. Jednak powiększająca się macica zaczyna uciskać kręgosłup oraz żyłę główną dolną, którą powraca krew z dolnych partii ciała do serca, dlatego już pod koniec pierwszego trymestru należy unikać spania w tej pozycji. Powinno się leżeć głównie na lewym boku bo ta żyła jest bardziej po prawej stronie.

doris to dobrze, że już po wszystkim i że się obyło bez łyżeczkowania :)
 
Mam zakaz leżenia na plecach ponieważ wtedy naciągają sie miesnie i moze to wywołać skurcze. A tego przecież chcemy uniknąć. No i jeżeli łożysko jest na przedniej ścianie (w moim przypadku tak jest) to może się odkleić.

&&&&&&&&& za wszystkie staraczki ;-)
 
reklama
Misia, cieszę się, że już w domku. Oby już spokojnie do końca &&&&& a już też nie tak daleko :tak:

Doris, a nie mówiłam, że wszystko może być dobrze i nic się nie przesunie? ;-)To w jakim momencie cyklu jesteś?

kwiatuszek, odszukałam ten wynik i jest napisane:
wynik badania genetycznego,
zakres: panel bakteryjny II (chlamydia, ureaplasma, mycoplasma)
metoda: real time PCR
Oczywiście, jak pisałam wcześniej, materiałem genetycznym był wymaz z cewki moczowej i szyjki macicy. Podobno są to wyniki najbardziej miarodajne, ale też drogie niestety :baffled: ok. 330 zł.
Chociaż najpierw zrobiłam sobie sama z krwi i też mi wyszło, stąd dalsze badania i antybiotyki.


Aha, szef dał mi wolne. Zgodził się na cały tydzień. I teraz mam zagwozdkę - posłuchać lekarza i starać się (bo może kusić jak będę u J podczas dni płodnych), czy odpuścić jednak i zrobić badanie kontrolne.....:oo2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry