reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

OneMoreTime - ale nie jest powiedziane, że to są testy Pappa - z tego co wiem one kosztują dużo więcej, to po pierwsze. A po drugie może w pakiecie połówkowym masz w cenie zwyczajną morfologię, i tyle :-) gdyby to były te testy, na pewno to słowo by padło. Je się robi raczej wtedy, kiedy coś nie tak wychodzi na USG, wtedy jest to jakaś tam propozycja - lub wtedy, gdy rodzice się uprą :-) a skoro doktor powiedziała, że nie ma się do czego przyczepić, to moim zdaniem jest to zwykłe badanie krwi :-) Ale może się mylę.
zdjęcia urocze, a pajacyk słodziachny :-)
ja wczoraj zaczęłam pranie... a pogoda się skiepściła i teraz dosuszam w domu, zła jestem! miało być słońce a tu deszcz :eek:

MisiaMonisia - ojej, to się Nikoś biedny będzie męczył tyle godzin... szkoda, że to aż tyle trwa... mam tylko nadzieję, że ten cukier będzie w porządku i nie będziesz musiała się kuć... :-)
 
reklama
Moze tak ale nie spotkałam się z badaniem krwi podczas usg. Badanie z krwi robi się na czczo. Dużo przypadków ostatnio takich było ze idzie się na usg mówią ze dodatkowe badanie do usg i pobierają krew bo mają z tego kasę... A coraz mniej osób jest za Papa tak naprawdę.
 
Ja tam myślę, że lekarz może i powiedział, co to za badanie, ale One była tak przejęta widokiem kropka, że jednym uchem wpadło, a drugim wypadło ;-) No i przede wszystkim GRATULACJE!! I już tak się nie stresuj!

Misia To, że cukier wyszedł Tobie ponad normę nie znaczy od razu, że będzie brała insulinę. A robiłaś badanie HbA1c? Najpierw diabetolog zleci Ci dietę, później są jeszcze tabletki, a na koniec dopiero insulina. Mi po 6 tygodniach po porodzie wyszło wszystko ok. A co do glukometru - on ma dość spory margines błędu. Wynik z krwi jest bardziej wiarygodny.
 
Ostatnia edycja:
Witam
One gratulacje niech cud tak pieknie rosnie. :*jesli prenatalne robilas z nfz to oprucz usg pobieraja test pappa i 2 usg w 20 tyg jeat w cenie.
Misia zeby cukier byl w normie &&&&
Pozdrawiam Was mamusie staraczki i te co czekaja na zielone swiatelko.
Doriss hop hop?
 
Dziewczyny, do lekarza chodzę prywatnie, zapłaciłam za to badanie 300 zł. Być może lekarka wspominała coś na ten temat, ale faktycznie mogło być tak jak pisze witch :sorry: byłam wpatrzona w bijące serduszko a przy tym zalana łzami, więc mogłam nie zakodować. Bez względu na to, czy to zwykłe badanie krwi czy papa mam nadzieję, że będzie dobrze.

Tymczasem właśnie wróciłam z poradni nefrologicznej i z tej strony wyniki również w porządku. Tyle, że nasiedziałam się 4 godz. w kolejce :eek:

Odpocznę trochę i jadę do rodziców na wieś. Nie mam w tym tygodniu młodego a poza tym Dzień Matki dzisiaj, więc postanowiłam jechać :happy: Będę podczytywać Was na komórce, ale pisać z telefonu bardzo nie lubię :baffled:


Aha, mam jeszcze pytanie z innej beczki: czy któraś z Was orientuję się co powinnam zrobić, że uniknąć zeznawania w sądzie? Dostałam wezwanie jako pracownik mojej firmy w charakterze świadka i szczerze mówiąc wolałabym uniknąć tego stresu. Zastanawiam się czy wystarczy zwolnienie lekarskie im wysłać, czy mimo wszystko muszę iść do lekarza sądowego...?

Pozdrawiam Was serdecznie :-*
 
OneMoreTime Zeznawania niestety raczej Ci nie odpuszczą. Co najwyżej odroczą rozprawę w czasie. Ewentualnie możesz spróbować uzyskać zwolnienie od lekarza (ale wezwą Ciebie na kolejny termin) lub ze względu na Twój stan złożyć pismo, by przesłuchali Cię w domu/szpitalu lub bez obecności świadków. A sprawa ma być w procesie cywilnym czy karnym?
 
ewel i witch ale ja wcześniej Wam właśnie napisałam ze mierząc cukier w domu glukometrem cukier mam bardzo dobry...MAm wparwę w mierzeniu, wiem ze trzeba myc ręce itp. ......w końcu w 24 tc stwierdzono u mnie cukrzyce ciążową i na insulinie byłam od 26 tc......
NA krzywej cukrowej (pomiary z krwi z żyły) w przychodni na czczo wyszedł mi 98,5 ...a norma ogólna jest 99 ......tyle że diabetolog powiedziała ze w przypadku karmienia piersia na czczo nie może przekroczyc 90 ......a 2 h po posiłku 120.....

Takze napewno się "przypieprzy" do tego wyniku :-(
A na diecie cukrzycowej jestem cały czas..choc czasami sobie pozwolę na cos słodkiego ......ale cukry i tak są poniżej 120.....
 
One More Time !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Aaaaaa wchodzę tu po jakimś czasie a tu taka niespodzianka!!!!!!!!!!!:-D O matko ale sie cieszę, tak strasznie mi brakowało tego dzidziusia u Ciebie;-) I potwierdzasz regułę że w końcu się udaje, u każdego w innym tempie, po różnych historiach ale się udaje:-) Mega mega się cieszę!!! Hmmm a łapiesz się wiekowo na Pappa?? Robili z Tobą wywiad nt poronień, chorób Twoich i w rodzinie itd?? Bo to robią przed pobraniem krwi na Pappa. Jeśli chodzi o koszt to jest różnie - w Gamecie USG takie lux kosztuje
180 zł, komplet z Pappa właśnie lekko ponad 300 zł.
 
Ostatnia edycja:
MisiaMonisia To na pewno coś masz nie tak z tym cukrem. Z tego co pamiętam mi po 2h spadało do wartości wyjściowej (ok 80). Ale cukrzyca to jeszcze nie koniec świata. Im wcześniej zaczniesz dbać o właściwe poziomy cukru, tym lepiej dla Ciebie. A kiedy masz wizytę u diabetologa?

OneMoreTime No to udanego wypoczynku!
 
reklama
Misia, wyjaśni się na wizycie :-) Trzymam kciuki &&&& za Ciebie i Nikosia :-)

OneMoreTime - skoro większość twierdzi, że to testy pappa to pewnie pappa, ja się nie znam... :-)

ja wczoraj byłam na USG, i moja Mała nie jest taka wcale mała, bo waży już 2700 g :-) lekarz powiedział, że ok. 3500 g to na pewno będzie ważyła, a jak usłyszał że i ja byłam duuuuuża (4250 g) to pow. że mam szansę na takiego dzidziusia :-)

pozdrowionka :-)
 
Do góry