reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Chusta super sprawa, ja pol roku nosiłam a później nosidlo do teraz no i czasem wozek, moze teraz czesciej zacznę bo Maly ma 12 kg oj czasem nie wyrabiam..
 
reklama
Zaczelam jakos w okolicy miesiąca, naoglądałam sie duzo filmikow na yt i na grupach chustowych obserwacje prowadziłam i pomalu jakos ogarnelam choc napewno szybciej i lepiej byloby z doradcą. Kolezanka tutaj byla u takiego doradcy ( jezyku ang można też )
 
Hej dziewczyny :) Ja wlasnie chcialabym zaczac przygode z chusta.
Bubcia kupilas chuste tutaj w AT?? Nie wiecie gdzie moge jakies dostac??
Anet a masz jakies namiary na tego doradce, albo jakiegos innego ??
 
19 tydzien.
mi kolezanka polecila http://www.babytula.pl taka tez kupie. Z G sie balam, byl taki kruchy. Teraz musze, bo nie ogarne dwojki... tutaj pewnie dorwoesz w toysurus albo baby one itp.

Anet twoj roczniak ciezszy od mojego 3-latka szacun! jeszcze na cyculku?

u nas smolka wyskoczyla w 2 dobie, ale mielismy miny z mezem... szla i szla, konca nie bylo :laugh2: co do kupek. Siku nie pamietam jak to bylo.
 
Anet ja też oglądam te filmiki na yt ale jakoś słabo mi idzie chyba muszę jednak umówić się z doradcą

Karolaska tak kupiłam w Austrii, ja znalazłam na jakiejś grupie na fb ale widziałam ze sa na ebayu np i ceny lepsze niż w spolsce , ja np kupiłam didymos za 30 euro a w Polsce od 200-250 zł wzwyż za używana
 
Happy, jestem z Markersdorf an der Pielach, to zaraz obok St.Polten (chociaż rodzić tam nie mam zamiaru).
Anitaka greatulacje, dużo zdrówka dla Was!;-) ;)

A ja jestem leżąca. Ostatnio pobolewał mnie trochę brzuch, ale ból się zaostrzył i wylądowałam u lekarza. Diagnoza - macica się nie rozkurcza i dzidziuś siedzi ściśnięty na samym dole brzucha. Dostałam bycze dawki magnezu (dzięki któremu muszę być 24 godziny obok łazienki, bo inaczej będzie tragedia) i 3x utrogestan. Nie wiem czy to od niego, ale mam takie rozchwianie emocjonalne, że sama mam siebie dość. Raz się śmieję, a za chwilę beczę z byle powodu, do tego łatwo mnie rozwścieczyć.
Wg daty zapłodnienia jestem w 16+3tc, wg pomiarów wielkości dziudziusia - 18tc :oo: Mały jest bardzo duży, ruchliwy niesamowicie i potrafi już pokazać, że będzie z niego diabeł.
No właśnie, mały. Będzie jednak chłopczyk:-p Co mi plany trochę popsuło, bo przy dziewczynce wiedzieliśmy, że będzie Emma, albo Elena. A na chłopca nie mamy pomysłu. Jak się nie dogadamy (męża teściowa buntuje na staropoświeckie imiona, a ja ich nie lubię za bardzo), to będzie Christian, bo na początku Erik miał tak mieć na imię.


Co do dzidziusiów, na początku mleka też nie miałam, dopiero na 3 dzień dostałam. Erik ciągał i ciągał i coś tam chyba udało mu się napić. Siuśki zrobił na 3 dzień, a smółkę to sobie walnął około tygodnia przed porodem, co się skończyło zgnitymi wodami płodowymi. Zapach na sali porodowej podobno był bezcenny...
Przy drugim dziecku może spróbuję z chustą, jeśli kręgosłup pozwoli. I rzucę się na pieluchy wielorazowe.
 
aniag gratuluje chlopczyka :-) rozchwianie emocjonalne znam ;-) rowniez duze dawki magnezu... uroki ciazy ;-) Odpoczywaj! Milego dnia!
 
Hejka
Sorki ale wieczorem padam jak mucha jak Malego usypiam a w ciagu dnia to on jest taki aktywny i żądny mojej obecnosci ze telefon mam na chwilkę i musze szybko odkładać bo zaraz i on by chcial...
Bubcia a to Ci sie udało z tym didymosem, super cena az chyba popatrzę sobie na ebaya... autryjacki tak? Ja na wilhaben tez patrzylam swego czasu, tez ceny były lepsze niz w Pl...
Ja mam pasiaka bo Siostra mi dała wiec nie szalałam i nie kupowalam choc miałam ochotke.. ale tyle innych rzeczy trzeba było kupić ze odpuściłam a potem jeszcze manduce.
Kasy od KK jak nie mialam za te pierwsze miesiace to nie mam i nic nie zrobie... dziwne ze sie tyle lat tu uchowalam na czasowym pobycie i nikt mnie nie przywołał do porządku a ja glupia też sama nie zauwazylam.. teraz płace, ryczeć mi sie chce za kazdym razem jak o tym myślę...
Tula jest super wiec Maryńka kupuj :-) ale i tak zawsze bede polecać złamaną czyli używana bo lepsza do motania.. lżej i material bardziej współpracuje...
Trafi mnie zaraz... nie wiem co sie dzieje, kom mi sie wiesza na tej aplikacji, wiadomosci wogole nie widzę prywatnych, moje posty dopiero co ktory raz dopiero wpuszcza na forum.. a czas leci... zaraz maly sie obudzi.. dzis 11 miesiecy za nami i caly czas Marynka na cycusiu moj jest, konca nie widać :-) :p ale wcale mi nie spieszno zeby Go odstawiać, tyle naszego :-) ..a Twoj ile ma kg?
Jedna z nas tutaj, koleżanka Kalina byla u tego doradcy chustowego ale za cholerke nie dziala mi i lupka wiec nie wiem jak dokladnie nick brzmi... czytasz nas jeszcze Kalinko?? :-) podaj Kobitkom namiary :-)
 
reklama
Ania wspolczuje i mam nadzieję ze wszystko pójdzie w dobrym kierunku i będzie dalszy ciag ciazy przebiegał pozytywnie dla Ciebie i Synka -gratulacje oczywiście! Bedzie Baraciszek mial kompana do zabaw autkami :p
Nie wiedziałam ze dziec moze sobie jescE w brzuszku strzelić smolke... to rozumie ze poza brzuszkiem juz były normalnego koloru :p?
Pozdrawiam Was serdecznie i zmykam jak na razie. Dobrego dnia dla Was Mamuski :-*
 
Do góry