reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja skóry noworodka

reklama
ja ostatnio trochę poczytałam w necie o kosmetykach i chemii do nich pakowanej i jestem w szoku ilu producentów kosmetyków dla dzieci produkuje np oliwki na bazie ropy naftowej! z opisów wynika, że całkiem dobre są kosmetyki HIPP, więc chyba na nich będę opierać higienę mojej córeczki jak się urodzi.
 
Ja generalnie nie jestem za stosowaniem zbyt dużej ilości chemii. To co ważne to nawilżanie skóry dziecka oliwką ale również bez przesady. Do kąpieli używam tylko i wyłącznie mydełka w kostce i nic więcej. Poza tym myję go co drugi dzień a nie codziennie aby nie narażać jego skóry na czynniki środowiskowe i wysuszanie właśnie. Inną sprawą są właściwe ręczniki dla dziecka albo okrycie kąpielowe. Musisz pamiętać aby mieć kilka na stanie i dbać aby były świeżo wyprane. Okrycia kąpielowe czy ręczniki dziecięce możesz kupić tutaj https://zaira.pl . Wybór mają duży kupowałam wielokrotnie. Generalnie staraj się nie obciążać skóry malucha bo na ma swoją ochronę i lepiej jej nie zmywać chemią czy "zdzierać" twardym ręcznikiem.
 
Ja używałam Oilatum przy córeczce, ale szybko zaniechalam. Niby takie dobre, drogie a w składzie PEG i alkohol i gdzie tu niby troska o wrażliwa skórę maluszka? Niby nie trzeba dziecku na początku skóry nawilżac jeśli nie ma takiej potrzeby - tak powtarzała mi każda położna. Co do kosmetyków polecam serię HiPP najbardziej przyjazny skład jak dla mnie.
 
Ostatnia edycja:
tez juz w paru miejscach czytalam o pochodnych ropy naftowej w kosmetykach. Np parafina tez z tego swinstwa. Dziwne, ze jest w składdzie kosmetykow dla dzieci. W sumie dla doroslych to tez nic dobrego. Nie wiadomo co stosować. Stara dobra marka ziołoleku Link do: Ziołolek "Linomag" - Płyn do kąpieli dla dzieci i niemowląt (200 ml) ale czy zupełnie bezpieczna? Wydaje się, że tak, ale może ktoś z was ma jakies informacje nt tego produktu?
 
Hej. :) Jeżeli już mam wypowiadać się o sobie to my całe ciałko myjemy mydełkiem bambino, a włoski żelem do ciała ziaja dla dzieci, po kąpieli oliwka bambino. Produkty Jonsona syna uczulały więc przeszliśmy na bezpieczniejszy wariant. :
 
ja ostatnio trochę poczytałam w necie o kosmetykach i chemii do nich pakowanej i jestem w szoku ilu producentów kosmetyków dla dzieci produkuje np oliwki na bazie ropy naftowej!
Dokładnie! A potem trzeba się zmagać z problemami skórnymi u maluszka :/ Na buźce mojego dzieciątka pojawiły się ostatnio czerwone krostki. Zmiana kosmetyków i detergentów do prania na hipoalergiczne szybko pomogła. Jeśli kogoś jeszcze interesuje ten temat, to zostawiam link, w którym znalazłam przydatne informacje Link do: Trądzik niemowlęcy . Na szczęście teraz jest już wszystko w porządku i okazało się, że na tę wysypkę jest łatwy sposób.
 
W dzisiejszych czasach nie unikniemy chemii w środkach chemicznych, myjących czy spożywczych. Trzeba faktycznie sprawdzać ile chemiki jest w tym co mamy przed sobą. Jest to straszne co musimy jeść czy czym się myć. :( No ale dla maluszków trzeba dokładniej sprawdzać to wszystko.
 
reklama
Bardzo dużo o kosmetykach do pielęgnacji dziecka pisze na facebooku oraz na blogu srokao. Analizuje ona składy kosmetyków i pisze , które naprawdę warto wypróbować a z których lepiej zrezygnować.



eiktkrnte7m2t6jk.png
 
Do góry