reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2016

Ja je znam z jakiejś brazylijskiej czy innej meksykańskiej telenoweli :D Usłyszałam je jako dziecko i od tej pory bardzo mi się podoba. Mój mąż stwierdził, że jak tak bardzo będę chciała to jak będziemy mieć w przyszłości córeczkę, to mogę jej tak dać na imię. W szoku jestem, zawsze chciał Aleksandrę :p (taka nowość z dnia wczorajszego, jak wspomniałam, że Tobie się podoba).
Zrobienia hmm... Elianka? Nie wiem, ale chyba tak mówiłabym do swojej córeczki :)
 
reklama
Opryszczka jest na pewno groźna dla niemowląt i wtedy koniecznie trzeba ja leczyć, dbać o higienę itp a najlepiej chodzić w maseczce. W ciąży jest groźna dla dziecka jeśli się nią właśnie wtedy zarazimy i występuje po raz pierwszy, oraz groźna jest aktywna postać genitalna przy porodzie - wskazanie do cc.
 
No ja juz cale szczescie koncza z opryszczka powoli:) swoja droga zrobilam wczoraj test i przylozylam latarke do brzucha(musialam troche poszukac malej:)) i fajnie czuc takie nagle odskoczenie i pukniecie:) mala wyczula swiatlo i szybko sie odwrocila:) nawet maz poczul:) pewnie Sobie mysli" ta matka ma cos z glowa nie tak:) nie daje mi spac:)
 
Mam pytanie do was .Jakie badania wam gin zlecił na wizytę z usg połówkowym? Mój nic mi nie kazał robić ale ja i tak zrobię sobie morfologię i mocz .
 
El-enka wyczytalam wlasnie w gazecie by sprawdzic reakcje malucha:) mi nie zlecil Zadnych badan . Ja w Szwecji mialam narazie jedno spotkanie z polozna , usg robilam prywatnie . Wtedy krew z palca i mocz
 
Ja na usg połówkowe nic nie musiałam zrobić, dopiero na wizytę u mojego ginekologa mam przynieść morfologie plus mocz plus krzywa cukrowa.
 
Ja krzywą cukrową miałam teraz robioną, bo to badanie powinno się robic między 24 a 28 tc. Na połówkowe miałam mocz, morfologie i toksoplazmoze (w każdym trymestrze jedno badanie).
 
reklama
To ja na początku grupę krwi, toxo, różyczkę, hiv, tarczyce itd. A potem już tylko mocz i morfologie. No i jeszcze krzywa przede mną.
 
Do góry