reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

My dziś byliśmy na prenatalnych (o dziwo na NFZ lekarz całkiem spoko, sympatyczny i profesjonalny). Pomierzył maluchy(noski, główki, nóżki, rączki i kręgosłupy), posprawdzał przepływy (serduszka, nerki, pępowiny, płyny owodniowe). Na koniec poprosiłam żeby zerkną na płeć i okazało się że jednak oba mają siusiaki :)
Rosną w miarę równo jeden ma 490g a drugi 480g. Tylko jednego trzeba monitorować bo ma jedną tętnicę pępowinową ale to już prowadzący ma posprawdzać więc w środę kolejna wizyta :)

Ewa a co do samochodu to my jakieś 2mc przed tym jak dowiedzieliśmy się o ciąży zmieniliśmy auto i teraz stwierdziłam że to była świetna decyzja :D Kupiliśmy chryslera voyagera on jest 7 osobowy wcześniej mówiłam że za duży bo było nas dwoje + pies(owczarek niemiecki), więc teraz jak będzie nas czworo + pies to będzie akurat miejsca :) autko sprawuje się świetnie więc polecam :)
 
reklama
Margaret to już wiesz jakie ciuszki szykować i super ze wszystko w porządku a co z ta tętnica? Nie zagraża to w żaden sposób? Coś lekarz mowil?

No my też w zeszłym roku zmieniliśmy auto na dość duże ale 5 osobowe (volvo xc90) i miało być jeszcze jedno dzieciątko - nikt nie przypuszczał ze los nas tak obdarzy. Nas póki co auto 7 osobowe nie urządzi - bo nas 6 + wózek, a gdzie jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy? Niestety czeka na coś w stylu Vito lub multivan :(
 
Mi na zgagę pomaga tylko leżenie na lewym boku :)
Glukozę robiłam na koniec 27tyg.
No moje chłopaki oba zalapia sie na 500+ :) bo mam juz córkę.
Ewka my właśnie tez kupiliśmy większe autko, a wyprawke juz cala mam czekamy. Tylko ja troche dalej od was :)
A co do tekstów " oj ciezko będzie" to mnie szlak trafia. Narazie myślę żeby donosić i zdrowe dzieci urodzić :) córkę jak uridzilam nie bylo problemów z karmieniem ciągle spala nie miala kolek niewiedzialam kiedy zęby wychodza. Moze z chłopcami tez tak będzie. Bede sie martwic jak będzie trzeba a nie teraz :)
Hej widze ze jestesmy w podobnej sytuacji, zarowno z starsza corka jak i dwoma chlopakami, ja 26tc a moze jeszcze chodzisz na starynkiewicza? to moze sie kiedys tam spotkamy , w nastawieniu tez widze podobnie jak u mnie.co ma byc to bedzie tylko my z autem i wyprawka jeszcze nic nie kupione ale juz intensywnie myslimy.pozdrawiam
 
No tak faktycznie trzeba większe.
Jeśli chodzi o tą tętnicę to powinny być 2 ale zdarza się też tak że jest 1 i prowadzący ma mi na ten temat więcej powiedzieć chodzi, z tego co znalazłam chodzi o to żeby maluch miał prawidłowy przyrost więc sądzę że będziemy się częściej monitorować.
 
Patuska ja miałam prenetalne w 13 tyg w przychodni i bardzo byłam nie zadowolona z tego badania- trwało kilka min a jeszcze do tego lekarz nie był pewien czy zbadał obydwa maluchy czy dwa razy jednego, dlatego na polowkowe umówiłem się do specjalisty ale prywatnie. Prawda że to nie tanie badanie ale mam przynajmniej spokój i świadomość że jest wszystko dobrze - a przy okazji mam ładne zdjęcie 3d. Nie mowie ze każda przychodnia robi kiepsko badania ale najczęściej tak bywa - niestety :/
Ja genetyczne miałam w Łodzi bo u siebie się nie załapałam terminami przez pobyt w szpitalu. Teraz idę do szpitala u siebie. Lekarz który robi te badania to jeden z lepszych specjalistów który robi też to prywatnie u siebie w gabinecie. Nie wiem jak to będzie. Wiem jedynie ze nasze brzdace łatwo odróżnić bo są jeden za drugim jeden na tylnej ścianie drugi z przodu. Zobaczymy. Jestem dobrej myśli raczej. Jeśli coś by0było nie0taj to mam szansę zrobić najwyżej w Łodzi gdzie robiłam genetyczne.

f2w3kw7ijzzr6lqp.png
 
Gosia, starynkiewicza to chodzi i Poznań? Ja mieszkam 80km od poznania i tylko jeżdżę na polna do poradni patologii ciąży, ale to jakas tragedia :p zbliżam sie do bezpiecznych tygodni i wracam do swojej gin i rodzic tez chyba będę w szpitalu 30km ode mnie :)
 
reklama
Mi często brzuch twardnieje, ale na szczęście byłam wczoraj na badaniach - szyjka mi się wydłużyla do 4.5 cm wiec uff. Leżeć nie musze ale wiadomo jak to w naszych ciążach jest - oszczędzać się trzeba mocno. A maluchy rosną jak na drożdżach w środę jak byłam na polowkowych to baba miała 390g a wczoraj już 455g a chłop z 460g na 505g przeszedł wiec bardzo dużo. Juz lekarz narzeka ze coraz trudniej je badać ;)
A wczoraj na usg widziałam jak maluchy się kopią ;) śmiesznie - ciekawe co czują jak tak się tymi nogami przepychaja przez te błony
 
Do góry