reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia ??? 4 tygodniowy noworodek

Dołączył(a)
3 Sierpień 2015
Postów
2
Witam. Moje 4 tygodniowe dziecko od urodzenia jest na mleku modyfikowanym. Od samego początku ulewa pediatra twierdził ,że ulewania są normalne i nie ma się czym przejmować,ale lepiej zmienić mleko. No to oczywiście zmieniliśmy.Po kilku dniach od urodzenia ulewania nasiliły się można nawet powiedzieć, że zaczęły się wymioty. Pediatra kazał jechać do szpitala dał skierowanie twierdził ,że porobią badania, usg brzuszka, jednak w szpitalu tylko synka obejrzeli i stwierdzili ,że znowu trzeba zmienić mleko a badań robić nie będą bo wygląda na okaz zdrowia. Mleko oczywiście zmienione, nic to nie dało i tak w kółko kazali zmieniać mleka aż wypróbował 4 rodzaje( w tym również AR dla ulewających).
Od około 2 tygodni zaobserwowałam dziwne zachowanie malucha po karmieniu;
Przy karmieniu non stop gazy.
Od razu po karmieniu ma tak jakby problem z oddychaniem słychać dziwne gwizdanie
Pokasłuje,pochrząkuje
A najgorsze jest to ,że cały czas płacze po jedzeniu. Często jest tak ,że na 24h śpi tylko 6-7 godzin a reszta to napadliwy płacz. Ciężko go uspokoić a jak już go uspokoję to na 10-15 min i znów to samo.
W nocy jest spokojny ( o 23 dostaję mleko i usypia) , potem okolo 2 mleko , śpi do 6 .
W ciągu dnia nie śpi wcale a jak już to max godzinę. Jeśli chodzi o skórę to czasem pojawiają się zaczerwienienia na całym ciele takie czerwono białe plamki ale znikaja.

Czy to może być alergia na mleko??
Niech ktoś pomoże, bo już sama nie wiem czy przesadzam czy na prawdę jest coś nie tak!
 
reklama
Jasne, że może być alergia. Może to także być refluks.
Ulewania u maluszków są zazwyczaj normalne. Natomiast chlustania już raczej nie - zwłaszcza jak się cały czas powtarzają.
Na Twoim miejscu bym przeszła się do alergologa i gastrologa.

A jakie mleko "testowałaś"?
 
Ciężka sprawa z tymi wymiotami, mój syn ma również 4 tyg i wymiotował chlustająco jakieś 2 tyg. Miał tak kiedy był karmiony piersią od kiedy jesteśmy na mm nie wymiotuje. Byliśmy w 2 szpitalach, miał usg robione przez zwykłego radiologa i radiologa dziecięcego, pediatra podejrzewał u niego zwężenie odźwiernika. Na szczęście usg to wykluczyło. Pójdź do sprawdzonego pediatry niech porobią mu badania i usg.

Edit: nie doczytałam że byliście w szpitalu i miał usg. A czy odbijasz go pojedzeniu? Podobno niektóre dzieci tak mają i muszą z tego po prostu wyrosnąć chociaż Wiem jakie to stresujące.
 
Ostatnia edycja:
tak może to być alergia na mleko, ja bym na twoim miejscu zmieniła na inne najlepiej Bebilon jest nawet specjalny dla dzieci z tendencją do ulewania, ja stosowałam i naprawde dobrze zadziałało. No chyba że uzywałąś bebilon to spróbuj Bebiko lub Nan .
 
Do góry