reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aparat ortodontyczny w ciąży

Dołączył(a)
31 Maj 2015
Postów
3
Witam, czy są na forum jakieś mamy, które miały w ciąży aparat na zębach? Ja jestem jego posiadaczką na dwóch łukach i mam małe wątpliwości czy to się jakoś ogarnie :) Aparat będę nosić pewnie jakieś dwa lata a o dziecko staramy się już teraz. Wiem, że mogłabym się zapytać o to mojej pani ortodontki, ale jakoś tak nie potrafię o ciąży rozmawiać głośno, żeby nie zapeszyć....a może ze strachu, że powie, żebym poczekała te dwa lata. A tego nie chciałabym usłyszeć. Na pewno minusem będzie -170 zł co miesiąc. Czekam dziewczyny na odpowiedź :)
 
reklama
Radzę jednak porozmawiać z ortodontką, bo ciąża może osłabiać zęby, więc pewnie może mieć też wpływ na leczenie ortodontyczne - ale to już specjalista Ci powie, czy jest się czym martwić czy nie
 
Ja miałam aparat w czasie ciąży - dwa łuki właśnie i generalnie jest to do ogarnięcia :-) Szczególnie jeśli już masz założony aparat, więc najgorszy czas za Tobą. Plus jest taki, że w czasie ciąży zęby są bardziej "ruchome" i często dzięki temu skraca się czas noszenia aparatu.
 
Zgadza się, wiem, że powinnam porozmawiać z ortodontką, ale w moim przypadku musi się "to stać" żeby mówić :)

_zuzanka moje zęby ogólnie idą marnie ( tak mi się wydaje ) wcale nie bolą itd więc chyba ciąża jednak wyszłaby nawet dla moich zębów na plus i może zaczną się przesuwać tak jak u znajomej, która przez pół miasta jechała pewnego dnia po ketonal...Ah...jak ja bym chciała mieć dzidziusia...:):):)
 
Najwygodniej jest taki aparat założyć sobie raczej po ciązy. W ciazy bym sie nie odważyła ;) Inna jest sytuacja, w której wcześniej mielismy już aparat na zębach oraz zaszliśmy w ciążę. A wiem, ze są sytuacje, w których aparat nosi się długo. Sama nosiłam jedynie przez 9 miesięcy z uwagi na to, ze miałam mała wadę. Jednak moja znajoma miała sporą wadę i nosiła aparat 3-4 lata.
Tak wiec różnie z tym bywa jak widzicie same.
Czemu byś się nie odważyła? Że może mieć to jakiś wpływ?
 
Ja zalozylam od razu po tym
Jak dowiedziałam się ze jestem w ciąży :) właśnie z powodu czasu.. czasu wolnego 😁 wiec mogłam chodzić na luzie na wizyty, nie zwalniać się z pracy na ten czas itp.
Poza tym pani ortodontka wręcz doradziła ze to super czas bo zwiększa się ukrwienie przez co żeby są bardziej „ruchome” i wszustko „idzie szybciej „.. aparat mialam nosić 1,5 roku a skończyłam po roku :) bardzo polecam
 
reklama
Ja miałam aparat w czasie ciąży - dwa łuki właśnie i generalnie jest to do ogarnięcia :-) Szczególnie jeśli już masz założony aparat, więc najgorszy czas za Tobą. Plus jest taki, że w czasie ciąży zęby są bardziej "ruchome" i często dzięki temu skraca się czas noszenia aparatu.
Dokładnie u nnie tak było :)
 
Do góry