reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm u dziecka

reklama
My jesteśmy w dobrych rękach,synek od 3 mies jest odpowiednio rehabilitowany najpierw ruchowo metodą Bobath a od 16 mies ma wczesne wspomaganie rozwoju czyli terapie psychologa,pedagoga,logopedy ma zajecia SI i Montessori do tego chodzi jeszcze do przedszkola terapeutycznego i to wszystko nieodpłatnie a mieszkamy w małej miejscowosci.Pierwsze objawy ZA zauważyły panie od terapii i od tego sie zaczęło na poczatku nie chciałam wierzyc bo mnie nic nie niepokoiło w zachowaniu synka wrecz przeciwnie myslałam ze mam genialne dziecko a teraz chyba jestem pewna chociaz diagnoze rozpoczynamy dopiero w marcu.
ANETA pisz jak u Ciebie.
 
Mój mały tez chodzi do specjalnego przedszkola o ponad roku. Tez ma wszystkie te zajęcia i dodatkowo jeszcze muzykoterapia i art terapię. I dodatkowo biofibgak. Mój ma trzy latka. A twój?
 
To i ja się dołączę. Diagnozę mamy od grudnia. Młody obecnie ma 2 lata 9 miesięcy. Jak miał 1,5 roku dostał wwr (lecz z tych zajęć niewiele wynikło, bo jeszcze wogóle nie współpracował). Od września chodzi do przedszkola. Obecnie czekamy na decyzję o potrzebie kształcenia specjalnego.
Również chętnie posłucham rad, a jak będę sama coś wiedziała, to też postaram się pomóc.
 
To i ja się dołączę. Diagnozę mamy od grudnia. Młody obecnie ma 2 lata 9 miesięcy. Jak miał 1,5 roku dostał wwr (lecz z tych zajęć niewiele wynikło, bo jeszcze wogóle nie współpracował). Od września chodzi do przedszkola. Obecnie czekamy na decyzję o potrzebie kształcenia specjalnego.
Również chętnie posłucham rad, a jak będę sama coś wiedziała, to też postaram się pomóc.
Witaj.My zaczynamy diagnozę 1 marca u młodego podejrzewają ZA także wszystko przed nami.Stresuję się bardzo tylko nie dla tego że ZA bedzie potwierdzony tylko dlatego że obawiam się że diagnoza będzie nietrafiona.
WITCH84 może załóżmy wątek w odpowiednim dziale lub kontynuujmy już powstały.
 
Ja moge zostać i tutaj.
A w jakim wieku jest Twoj synek? Jakie objawy u niego wystepuja?
Weź pod uwagę jedno - terapia na pewno mu nie zaszkodzi, nawet jeśli będzie diagnoza nietrafiona. Ja też mam watpliwosci czy mój Marcinek ma autyzm. Ale wiem jedno - odbiega od rówieśników a terapia pomoze ich dogonic.
 
reklama
Synek niedawno skończył 4 latka.Pierwsze niepokojące objawy zauwazyły terapeutki z WWR mały miał wtedy 1.5 roku na diagnozę w Synapsis nie załapaliśmy się już natomiast w wieku 2 lat mieliśmy wizytę u psychiatry dziecięcego który nie widział nic niepokojacego i nie skierował nas na diagnozę.Niestety terapeutki nadal uwazały że nie jest dobrze,kolejną wizytę u innego psychiatry mieliśmy w wieku 3,5 roku wtedy to dostaliśmy skierowanie na diagnozę.U synka objawy sa tak niejednoznaczne że ja nie zauważyłam i nadal nie zauważam nic niepokojacego.
 
Do góry