reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beb

Dołączył(a)
2 Marzec 2015
Postów
3
Witam
Moja córka ma skończone 3 miesiące obecnie jest karmiona mlekiem modyfikowanym bebilon pepti 1 DHA gdyż starsza córka i mąż mieli stwierdzoną alergię na białko mleka krowiego.
Jadnak od dłuższego czasu córka podczas karmienia strasznie płacze, rzuca się, w brzuszku słychać bulgotanie, spi bardzo niespokojnie jej kupki są bardzo rzadki wręcz wodniste, ciemnozielone, kwaśne i robi je z bardzo wielkim wysiłkiem co powoduje tzw strzelające kupki. Lekarz stwierdził że to kolka i kazał podawać espumisan i obserwować jednak dolegliwości nadal są i ja nie widzę żadnej poprawy. Co robić ? zastanawiam się nad zmianą mleka na nutramigen co wy sądzicie o tym wszystkim ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
oliwka40 może to dodatkowo nietolerancja laktozy. Najlepiej zmieniać na mleko tego samego producenta. My z pepti przeszłyśmy na neocate lcp- ono jest totalnie bezbiałkowe, same aminokwasy plus to, co dziecku trzeba. Tylko bez recepty to koszt 155zł, z receptą 3,20. A pierwszą receptę musi wypisać alergolog lub gastroenterolog. Nutramigen nie pomoże, chyba że jego wersja całkowicie bezbiałkowa- cenowo pewnie podobnie do neocate. A pepti masz z refundacją czy bez
 
Takie kupki, które opisujesz były u nas objawem nietolerancji mleka. Ty się nie zastanawiaj - tylko weź skierowanie do specjalisty (alergolog/gastrolog) i niech on Ci pomoże. Albo zmień lekarza.
Do tego espumisan tylko u nas pogarszał sprawę. My podawaliśmy probiotyk, a później Latopic (swoją drogą po latopicu przeszliśmy na zwykłe mm). Chyba nawet gdzieś na forum widziałam o Latopicu cały wątek.
Jak długo karmisz Bebilon Pepti? U nas przestawianie się na inne mleko trwało ok. 2 tygodni.
Z Twojego opisu wynika, że powinniście spróbować zmienić mleko.
 
caltha - Też jej tak mówiłam że to może nietolerancja laktozy to stwierdziła że w tym mleku są śladowe ilości i że to nie jest możliwe a kupki u dzidziusia są różne itp teraz dostałam debridat i nadal to samo. Zmieniam tego lekarza i pędzę do alergologa . A mleko wypisują mi ze zniżką ale nie 100% bo nie posiadam zaświadczenia. Dziękuję za odpowiedz :happy:
 
Ostatnia edycja:
witch84 - na bebilonie przeszło 2 miesiące i na początku było ok nie miała takich problemów. Dziękuję za odpowiedz :happy:
 
Nie wiem jak Bebilon Pepti, ale Nutramigen 2 nie jest na ryczałt tylko z odpłatnością 30% (w przeciwieństwie do 1, która kosztuje 3,20zł). Większej zniżki nie dostaniecie ;-)
 
Do góry