reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe

Dołączył(a)
27 Lipiec 2015
Postów
1
Witam. Jestem w 5 miesiącu ciąży, termin porodu mam na 8 grudnia br i potrzebuję porady w sprawie becikowego...Przez 3 miesiące pracowałam w Holandii i tam dowiedziałam się, że jestem w ciąży.

U polskiego lekarza byłam jak byłam już w 9 tygodniu ciąży (oczywiście w Holandii) i wystawiła mi tylko zaświadczenie dla pracodawcy oraz dała zdjęcie usg. Teraz nie wiem czy mam prawo do becikowego z zagranicznymi dokumentami, pomożecie?
 
reklama
Moim zdaniem masz prawo - w końcu bylas u lekarza przed 10tyg. Lekarz który prowadzi Twoją ciążę nie powinien robić problemów z wystawieniem zaświadczenia
 
W moim przypadku, a zmieniałam w trakcie ciąży lekarza, nie było opcji, żeby kolejny lekarz potwierdził na tym druku okres, w którym do niego nie chodziłam. Krótko mówiąc każdy z lekarzy potwierdzał tak jakby swój okres prowadzenia ciąży. Tym samym miałam trzy takie dokumenty ale to nie miało żadnego znaczenia. Jeżeli lekarz twój lekarz postąpi podobnie to pewnie będziesz musiała otrzymać takie potwierdzenie od lekarza tego pierwszego w Holandii na odpowiednim druku.
 
Masz zdjęcie usg więc masz dokument potwierdzający ,że byłaś pod opieką lekarza przed 10 tygodniem ciąży.
Każdy ginekolog ma obowiązek wystawić Ci zaświadczenie do becikowego.
Miałam taki problem tydzień temu. Zmieniałam lekarzy w trakcie ciąży, trochę prywatnie , trochę na NFZ.
Zaświadczenie mi wypisał lekarz, który zajmował się mną dopiero od 4 miesiąca do 7.
Nie miałam zamiaru płacić za wizytę 200 zł aby dostać zaświadczenie.
Po prostu jak lekarz odmówi to trzeba mu grzecznie wytłumaczyć ,że ma taki obowiązek a jak nie to zadzwoń sobie do biura praw pacjenta i spytaj co zrobić w takiej sytuacji :-).
A najlepiej spytaj teraz swojego ginekologa o to, będziesz miała jasność.
 
Ale przeciez kazda z nas ma karte ciazy :) i nawet jak zmienimy lekarza w trakcie ciazy to ostatni lekarz musi wypisac takie zaswiadczenie.
No i tak jak pisze mgd9, w razie czego mozna pisac do biura praw pacjenta :)
 
reklama
Obawiam się ze lekarz nie poswiadczy sprawowania opieki nad pacjentem przez innego lekarza. Nie widzę powodu żeby płacić za wizytę, zaświadczenie można uzyskać bez wizyty w recepcji, położna niech idzie z kartą do lekarza - płacimy za leczenie a nie za wypisywanie dok.
 
Do góry