reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bol trzustki a ciąża

Dołączył(a)
5 Listopad 2015
Postów
11
Witam,od przeszło roku boli mnie lewy bok brzucha oraz podrzebze, podejrzewam ,ze to trzustka,myślę nawet ,ze to przewlekle zapalenie trzustki. ...
Obecnie jestem w 17 tyg ciąży, brzuch boli mnie codziennie m zwłaszcza ta lewa okolica,i promieniuje to na plecy. CHCIAŁAM się dowiedzieć, czy jest tutaj może osoba ktora zmagała się z posobnym problemem?czy jest ktoś ,kto ma chora trzustke?czy ciąża mogła naśliczne objawy! Czy choroby trzustki zagrażają dziecku? Bardzo proszę o informację, bardzo się martwię
 
reklama
Masz pójść do lekarza i to jak najszybciej. Bóle trzustki są zawsze niepokojące. Poza tym pytanie, czy to trzustka, bo równie dobrze to może być ból związany z kręgosłupem. Na forum nikt Ci nie pomoże, ale może nie warto, żebyś dalej cierpiała i koniecznie idź do lekarza. Nie bój się, lepiej znaleźć przyczynę, niż cierpieć bez sensu.

Ja np. miałam kiedyś ból, który wyglądał jak atak woreczka a okazało się, że przesunął mi się dysk i powodował ucisk i ból promieniował masakryczne. @gwinda tak ból trzustki może być objawem poważnej choroby, ale nie musi. Do lekarza kobiety. Będzie dobrze, a z pewnością lepiej niż teraz!
 
Idź koniecznie do lekarza.

Tak jak aniaslu mówiła, ból może promieniować i nie koniecznie boli miejsce, w którym odczuwasz ból, więc nie musi to być trzustka.

Jako dziecko miałam niedorozwój trzustki, konkretnie funkcji odpowiedzialnej za trawienie tłuszczy. Diagnoza była długa, bo każdy lekarz stawiał na co innego (łącznie z symulacja :D:D ). Ból był niewyobrażalny, łącznie ze staraniem się jak najmniej oddychać, bo przeponą naciskałam na trzustkę i to było straszne. Do dziś dzień miewam ataki bólu, ale już nie takiego.

Jeśli rzeczywiście boli cie trzustka (niekoniecznie musi zawodzić ta sama funkcja, co u mnie) to być może dobrą, a być może złą wiadomością będzie, że ból (i postępowanie ewentualnej choroby) można ograniczyć dietą (choć pewnie bez leków się nie obędzie).
Niektórym (w tym mnie) nie robi to różnicy, że na szczycie listy jest " ZERO alkoholu". Ale jeśli jesteś w ciąży to i tak już go stosujesz.
 
Do góry