reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak serduszka

Dołączył(a)
19 Sierpień 2014
Postów
14
DZiewczyny pocieszcie...byłam u lekarza. Druga wizyta, kontrolna czy jest serduszko. Pęcherzyk rośnie, zarodek również, nadal brak serduszka. Wg ostatniej miesiączki to 8 tydzień3 dzień, ale do zapłodnienia doszło 6 tygodni 3 dni temu. Lekarka kazała przyjść za tydzień, jak nie będzie serca to chce wywołać poronienie. Jak długo mogę czekać na pojawienie się serduszka?
 
reklama
z tego co wiem to właśnie w tym okresie powinno się u ciebie pojawić serduszko, może spróbuj nie panikować, może coś się zmieni do następnej wizyty, stres na pewno temu nie pomoże
 
W I ciąży byłam na USG w 6 tyg(4 tyg po zapł.) i nic po za serduszkiem nie było widać, teraz byłam w 7 tyg (czyli 5 tyg po zapłodnieniu) i też serducho było jak dzwon, ale fakt, że lekarz musiał dobrze poszukać bo łatwo je przeoczyć, no i zależy chyba też od sprzętu, bo tym razem lekarz coś marudził, że nie może znaleźć, bo dzidzi tak ułożone czy cóś, ale znalazł. Za pierwszym razem niby miał sprzęt starszy, ale bez problemu znalazł.
 
Dużo zależy od sprzętu na jakim wykonywane jest USG, wiele jest historii gdyby tak przetrzepać internet o tym iż nie było widać zarodka, serduszka itd a na następnej wizycie już było wszystko ok. Sprzęt lubi płatać figle :) Nie denerwuj się i czekaj na wizytę (wiem, że łatwo się mówi) ale na pewno będzie dobrze :)
 
tak naprawde nie wiesz dokładnie kiedy mialaś owulacje,ciąża może być poprostu młodsza. Dziwi mnie ze lekarz nie zlecił testów hcg bo to po nich najlepiej widać czy ciąża sie dobrze rozwija. Może sama powinnaś je zrobić?
Powodzenia
 
Jeszcze cierpliwie poczekaj, nie denerwuj się, wiem że takie przypadki się zdarzają, że serduszko zaczyna bić dużo później niż powinno
 
u nas była panika bo według miesiaczki to powinno byc już widoczne ale nie było dopiero ok 8 tyg u nas było dobrze widac a czemu tak późno może poprostu póżniej doszło do zapłodnienia przecierz nie zawsze jajeczkowanie jest ok 14 dnia czasem rozregulowane są cylke i zupełnie inaczej wtedy wszystko się układa
 
reklama
reklama
Do góry