reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie Warszawa

dominika.22

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2014
Postów
22
Miasto
Warszawa
Witam wszystkie forumowiczki. Mam wielką prośbę do tych, które rodziły przez cc w Warszawie. Z góry uprzedzam, że może to być dość "kontrowersyjne" ale żadna z Was, która obstaje przy porodzie naturalnym nie przekona mnie do niego. Jestem w 7 miesiącu ciąży i chcę urodzić przez cc. Problem w tym, że nie mam do niego specjalnych wskazań. Moje pytanie do Was, czy znacie jakiegoś lekarza z Warszawy lub okolic, który byłby w stanie mi pomóc? To znaczy wystawić odpowiednie zaświadczenie. Na prywatną klinikę mnie nie stać. Tak, wiem, że pomyslicie co za kobieta, co za matka itd ale naprawdę wiem, że nie dam rady i nie chcę urodzić naturalnie. Z góry dziękuję tym z Was, które zechcą mi pomóc. Pozdrawiam
 
reklama
Rozwiązanie
Psychiatra wydał zaświadczenie :) Teraz jeszcze kilka wizyt (prywatnych oczywiście) w szpitalu św. Zofii i wszystko będzie załatwione :) chociaż i tak się boję hehe :p pisze dopiero teraz bo nie miałam dostępu do neta. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

hej Dominika, jak się zakończyła Twoja historia?? Zaświadczenie od psychiatry wystarczyło? Jestem w takiej samej sytuacji jak Ty i nawet nie wiem gdzie zacząć, dodam, że u mnie zaczął się już 33 tydzień :O
ok, nie bedę namawiać , ale czy zastanawiałaś sie nad możliwością ZO ( znieczulenia zewnątrzoponowego) i porodzie naturalnym. Jasne że czakasz az skurcze sie rozkreca, ale w zo rodzi sie całkiem nieźle.poczytaj choć o tym. powodzenia
ms
 
Zastanawiałam się i jednak będę się upierać przy cc. Poza tym zapowiada się że mała nie będzie wcale taka mała i tego też się boję. Mam nerwicę lękową i wiem, że z tej paniki przy naturalnym mogę nie być w stanie współpracować. Bardzo proszę kogoś o pomoc kto zna jakiś sposób na załatwienie zaświadczenia
 
ok, ale jak naturalny nie idzie , zrobia cc. Nikt nie zaryzykuje zdrówka małej.
Moj synus tez całkiem całkiembył spory, a ja pierwiastka stara bo 32 i drobna 167/50 kg przd ciążą. Zapytaj swojego gina. nie musisz miec zaraz wady serca zeby rodzic cc, wskazania tzw dzieciece tez sa min, wiekość dzidzia a mozliwości miednicy mamy;-) itp. Jestem z poza Wa-wy, wiec nie pomogę.W rzadnym szpitalu nie będa cie zmuszać do rodzenia sposób nieakceptowany przez Ciebie. Przynajmniej u mnie to nie do pomyslenia. I nie stresuj sie, Mimo trudów było to najwspnialsze rodzinne nasze przezycie z mężem.
ms
 
Nie chcę ryzykować sytuacji, gdzie coś nie idzie i w ostatniej chwili robią cc. Fobii chyba też nie mam, choć prawda, na samą myśl, że mam rodzić naturalnie, zaczynam płakać i cholernie się bać. Naprawdę żadna z Was nie wie jak można rozwiązać tą sytuację? Może znacie jakiegoś lekarza, który jest skory za opłatą wydać takie zaświadczenie albo szpital, gdzie po cichu można coś załatwić?
 
reklama
Ja doskonale Cię rozumiem, u mnie poród naturalny skończył się CC, ale gdybym wiedziała wcześniej ile bedę musiała się przed tym nacierpiec z miejsca błagałabym lekarza o cestarskie ciecie, a tak decyzję o tym podjeli dopiero jak stwierdzili po 12 godzinach brak postepu porodu :-/ Jeśli bedę w kolejnej ciazy od razu powiem lekarzowi, aby wykonal CC ponieważ nie chce przeżywać tego co poprzednim razem :-/ Wydaje mi się też ze CC jest dobre dla dziecka, ponieważ nie jest tak wymęczone. Strach przed naturalnym porodem tez powinien być wskazaniem do cestarskiego ciecia. Pozdrawiam Cię i życze powodzenia :-):happy:
 
reklama
Dziękuję Ci bardzo szczerze? Nie spodziewałam się takich słów aż mi się miło na serduszku zrobiło :) powodzenie przyda mi się w poniedziałek, kiedy idę na do okulisty na badanie siatkówki może pani doktor coś poradzi na moje lęki a jeśli nie to spróbuję jeszcze się dostać do psychiatry :) też uważam, że cc jest lepsze i dla mamy i dla dziecka tym bardziej patrząc na te afery ze spoznionym cc bo lekarze zwlekali do ostatniej chwili i z dzieckiem coś później było nie tak. A poza tym nie wyobrażam sobie tego bólu przy naturalnym, wiem, że cc też boli ale jestem do niego jakoś inaczej nastawiona :) w każdym razie dzięki jeszcze raz :)
 
Do góry