reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co jeść karmiąć piersią?

G

goszczaca

Gość
Witam. Mam pytanie macie jakieś przepisy dla karmiących mam? co jeść, by mieć siłę? czy jeść to co jadło się w ciąży?
 
reklama
Wszystko. Ewentualne ryzykowne produkty/potrawy wprowadzać stopniowo i obserwować reakcję dziecka.
 
powiem szczerze, że tyle się na czytałam artykułów, że to uczula, to szkodzi itd. że po prawdzie mówiąc praktycznie nie jem. Ewentualna kanapkę, jakiś ryż itd:/ i to mnie cholernie męczy.
 
A w szpitalu też nie jadłaś? U mnie głównie zupy wszelakie, ziemniaczki/kasza/ryż plus pieczone mięsko/sos/gotowane pulpety itd, jaglanka z owocami/wiórkami kokosowymi/suszonymi owocami/warzywami. Warzywa różne, nie jadłam póki co kapusty, selera, grochu itp wzdymających no i smażone źle na małego działało.
 
powiem szczerze, że tyle się na czytałam artykułów, że to uczula, to szkodzi itd. że po prawdzie mówiąc praktycznie nie jem. Ewentualna kanapkę, jakiś ryż itd:/ i to mnie cholernie męczy.

Czyli "dobrze zaczęłaś " ;-). A teraz po kolei dodawaj różne inne produkty i obserwuj małego, czy coś się dzieje- ze skórą, z brzuszkiem, kupkami.
Generalnie powinno jeść się wszystko. I eliminować tylko to, co szkodzi dziecku. Ty jesteś w tej komfortowej sytuacji, że, jak potem będziesz robiła, wprowadzając nowe rzeczy do jedzenia dziecku, możesz sama na sobie "przetestować", co małemu służy, a co np uczula czy powoduje niestrawność.
Nie zamartwiaj się tak.
Twoja dieta MUSI być zrównoważona, urozmaicona i w miarę możliwości, "pełna"- z czegoś przecież ten pokarm musisz mieć . Dziecko sobie poradzi , Twój organizm wytworzy jak najlepszy pokarm. Ale Ty...to Tobie to "odbierze". Więc dbaj o białko, wapń i witaminy w diecie, a wszystko będzie dobrze.
(Wykarmiłam trójkę ;-)).
 
Zasadniczo po porodzie warto zrezygnować z potraw wzdymających i ostrych, ale nie zmieniać radykalnie diety, ponieważ potem może się okazać, że dziecko ma nietolerancję na każdą rzecz, którą wprowadzisz do swojej diety. Tu podpowiedzi: Co może jeść mama karmiąca piersią? I w razie czego łatwiej jest rezygnować z pojedyńczych produktów , niz odstawić wszystko na hip hip hurra. Ja odstawiłam wsio, co mogło uczulać, a okazało się, ze moje dziecko fest uczulały buraki, które w ogóle nie przyszły mi do głowy i przez 3 miesiące jechałam na ryżu, barszczu i piersi z kurczaka a było coraz gorzej:(
 
reklama
Do góry