reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrzebne do szpitala?

G

goszczaca

Gość
Witam wszystkie mamy. Pytanie dotyczy wyprawki do szpitala dla bobasa i dla mnie, nie wiem za bardzo co wziasc. No i jakie dokumenty beda potrzebne do porodu i wyniki badan?? :( pomozcie...nie wiem czy za pozno sie nie pakuje:(
 
reklama
ja zabrałam wszystkie badania jakie miałam robione w ciąży plus oczywiście karta ciąży, dla siebie 3 piżamy, majtki z siatki, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne, krem na poranione brodawki, paczkę dużych podkładów poporodowych, duże podpaski minimum 2 paczki, przybory higieniczne (żel pod prysznic, żel do higieny intymnej, szampon do włosów, szczoteczkę+pastę do zębów, szczotkę do włosów i co tam jeszcze potrzebujesz) wodę niegazowaną w małych butelkach z dziubkiem, plus dużoooooo wody niegazowanej, telefon, ładowarkę, szlafrok, kapcie, skarpetki, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, książkę, kubek, talerzyk, sztućce, pieniądze, dla dziecka tylko pieluchy, nawilżane chusteczki i krem bepanthen i ubranka na wyjście, no i dla siebie ubranie na wyjście ale to już może ktoś później dowieść chyba że masz duuuuużą torbę :-)
chyba o niczym nie zapomniałam :-D
 
Podpisuję się po koleżanki postem :)

W zależności co szpital wymaga może na stronie szpitala znajdziesz informacje :) u mnie w szpitalu dla dziecka nic się nie przywozi pampersy mleko kremy husteczki wszystko jest ubranka szpitalne dopiero na wyjście dziecku przywozi się ubranko .
Dla mam zapewnali podkłady ale nie zaszkodzi jak się weżmie siateczkowe jednorazowe majtki polecam jest ich kilka rodzai nie pamiętam które były lepsze ale duzo lepsze niż nasze zwykłe ..
 
Najlepiej sprawdzić na stronie szpitala, w którym będzie się rodzić.
Ja np. musiałam mieć wszystko własne, łącznie z pampersami i ubrankami oraz kosmetykami dla dziecka, oraz...kubkiem i sztućcami.
 
To jakiś zacofany szpital ze termometrów porządnych nie mają szkoda że łózka nie każą przywozić ze sobą heee :)
 
Polecam jeszcze wziąć odciągacz. Po drugiej dobie miałam wielki problem z nadmierną ilością pokarmu, a córeczka z jedzeniem. Niby nie poleca się używania odciągacza, ale ja przez jakiś czas po prorodzie używałam aż w końcu wszystko się unormowało jak Wiki zaczęła więcej jeść.
 
reklama
Czemu się nie używa odciągacza u nas w krk maja medeli i polecaja by wywołać laktację bo na poczatku sa problemy a stymulacja pomaga polecam medele z tym okrągłym silniczkiem sterujacym ok 500 zl nowy ale ja mialam i rewelacja to byla
 
Do góry