reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko w pierwszej klasie

Dołączył(a)
29 Sierpień 2014
Postów
2
Jakie macie sposoby na to żeby dziecko nie stresowało się z nadejsciem pierwszego dnia w szkole? Bo moja mała strasznie przeżywa koniec wakacji, a ja razem z nią. Jak mogę jej wytłumaczyć,że pierwszy dzień w szkole nie będzie taki straszy ? Pomocy !
 
reklama
Pierwszy dzień w szkole jest stresujący dla dziecka jak i dla Ciebie. Dlatego musisz dużo rozmawiać z nim na ten temat, wzmacniać jego wiarę w siebie, wskazywać jego zalety, chwalić umiejętności, które posiada. Staraj się wyjaśnić, jak będzie wyglądał jego dzień w szkole, że będą przerwy na których pozna nowych znajomych. Wytłumacz mu, ile nowych rzeczy dowie się w szkole i jakie ciekawe będzie miało przedmioty. Nie wolno straszyć go szkołą i opowiadać, jak to jego życie zmieni się na gorsze. Kupcie razem wyprawkę do szkoły, niech samo wybierze zeszyty, piórnik, kredki. Pozdrawiam
 
Do góry