reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Gbs

Dołączył(a)
14 Wrzesień 2014
Postów
1
Witam, jestem w 38 tc i mam pytanie. Dzs od rana mam bóle podbrzusza polaczane z kłuciem u dołu. Wszystko bylo by dobrze, gdyby nie to, ze nie zdazylam odebrac wyniku GBS od lekarza, dzis jest to niemozliwe. Co jesli dzis zacznie sie akcja porodowa? Jak to wyglada bez zadnego wyniku gbs?
 
reklama
Powiedz o tym w szpitalu i w trakcie porodu powinni ci zrobić wymaz i w razie pozytywnego wyniku przeleczą maluszka:)
 
Hej! W szpitalu nic nie musisz mówić, oni sami zapytają o wynik, jak nie będziesz go miała to traktują to tak jakbyś miała bakterie, czyli dostaniesz antybiotyk. To nic strasznego, od odejścia wód , co dwie godziny dostaniesz do wenflonu- ja tak miałam. Pozdrawiam i nic się nie martw!
 
aby ochronić w pelni maluszka musi uplynac 4h od podania antybiotyku do przyjscia na swiat
"gorzej" jak ktoś ma ekspresowy poród (u mnie spowodowany cholestazą ciężarnych) i mimo prób spowalaniania akcji córa była na świecie 1,5h po odejściu wód wtedy w zależnosci od szpitala podaja dziecku antybiotyk albo robia badania i powtarzaja po 24h jezeli nie rosnie crp i nic sie niedzieje to nie faszeruja dziecka antybiotykiem (tak bylo u mnie przy drugim porodzie) - ja jedynie nie wyrazilam zgody na zaszczepienie dziecka do momentu otzrymania kolejnych wynikow
 
Do góry