reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak spowolnić laktację aż do zatrzymania?

Dołączył(a)
27 Luty 2015
Postów
4
Miasto
Grudziądz
Witam. Mam nie mały problem...otóż niedawno zachorowałam na grypę jelitową, a przed chorobą karmiłam córkę piersią, ponieważ będzie miała dopiero 4 miesiące. Podczas choroby wiadomo nie mogłam nic jeść, tylko piłam i pokarm był, ale słaby. Musiałam dokarmiać córkę mlekiem modyfikowanym z butelki. Po wyzdrowieniu co się okazało córeczce tak spodobało się picie z butelki ( wiadomo łatwiej leci niż z piersi), że nie chce pić z piersi. Już mi tak pokarm nie przybiera jak przed chorobą i myślę o całkowitym zakończeniu karmienia piersią pytanie w jaki sposób łagodnie, powoli zachamować laktację na dobre? Czy polecacie coś jeszcze oprócz herbaty szałwiowej? Pozdrawiam:)
 
reklama
Spuszczaj z piersi tylko tyle mleka, żebyś odczuła ulgę. Nigdy nie opróżniaj piersi do końca.
 
Tak stosowałam przy pierwszym dziecku. Nie pamiętam jak się dawkowało, ale zużyłam całe opakowanie. Przez kilka pierwszych dni obwiązywałam piersi bandażem na noc i jak byłam w domu by mleko mie napływało. Miałam bardzo dużo mleka i domowymi sposobami nie dałam rady, a tabletki pomogły;-)
 
Do góry