reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zapobiec rozstępom?

niiikola

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2015
Postów
70
Miasto
Nowa Sól
Witajcie! Wiec wczoraj dowiedziałam sie że jestem w 5 tygodniu ciąży i zastanawiam się nad tym jak skutecznie zapobiec rozstępą, może znacie jakies sprawdzone sposoby, maści czy olejki które same używaliście i możecie polecić ? :)
 
reklama
Ja używałam Palmer's nie wiem czy dobrze napisałam i mimo że przytyłam 24 kg w ciąży a brzuch miałam kolosalny, a z natury jestem bardzo szczupłą osobą rozstępów nie miałam :)
 
Nie napiszę nic co pewnie Ty i wiele kobiet chciało by przeczytać. Nie ma NICZEGO co zapobiegłoby powstaniu rozstępów. Jeśli masz do nich skłonności,będą miały wyjść to wyjdą. Nie ma tu nic do rzeczy kwestia "genetyki", używania kremów bądź nie, przytycia. Używałam wszystkiego, nie przytyłam dużo (14kg w tym 4kg synek), babcia, mama, ciotki rozstępów nie miały a ja mam.
 
MommyTigger ma rację, na rozstępy nie ma rady jeżeli ma się do nich tendencję. Natomiast nie ma dowodów na to, że dbanie o swój brzuszek i piersi nie pomaga jednak, a już dla psychiki na pewno jest ważne :sorry:

Położna radziła mi dbać o dobre nawilżenie skóry, żeby jej nie przesuszać co w ciąży się zdarza (skóra może mieć tendencje inne niż normalnie), smarowałam się Ziają Mamma mia po 4 m-cu!, i brzuch i piersi. Natomiast warto też zadbać o sprężystość swojego ciała - ćwiczenia. Tylko pamiętaj, nic ponad siły, nic niedozwolonego i urazowego :tak:
 
Zgadzam sie z MOMMYTIGGER ja od 8 tyg smarowalam brzuch wlasnie Palmersem a od 20 tyg jeszcze bio oilem.. I co? Pod koniec 8 miesiaca wyszly rozstepy..

Z czasem zbledna,chociaz tyle :)
 
Ja znow nie zgodze sie z przedmowczyniami. U nas rozstepy sa rodzinne, kazda kobieta z mojej strony je ma, siostra, mama, ciotki, kuzynka. Balam sie, ze tez mnie to czeka, zakupilam Mustele. Jest droga, ale dzieki temu nie mam zadnego rozstepu. Aplikowalam ja dwa razy dziennie na brzuch, piersi, uda. Po okolo 10 min wcieralam oliwke na rozstepy z babydream, taniusia. I tak w kolo przez 9 miesiecy. I nie mam nic. Powodzenia
 
reklama
Do góry