reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki zwierzak dla 4-latka?

Dołączył(a)
15 Listopad 2014
Postów
2
Mój syn czteroletni poprosił o jakiegoś zwierzaka. Wpadłam na pomysł, żeby zacząć uczyć go odpowiedzialności? Mamy niewielkie mieszkanie, ale nie boimy się kupna zwierzaka. Zastanawiałam się nad szynszylem lub psem, ale takim przyjaznym dla dzieci. Znacie jakąś rasę psów, któe są dla dzieci przyjazne? Zastanawiam się też czy takie małe dziecko jest już przygotowane, aby uczyć je odpowiedzialności? Spacer z pieskiem w takiej sytuacji odpada, ale karmić i pielęgnować może. Czy myślicie, że to jest dobry pomysł? Przeważnie staram się uczyć syna samodzielności,a le czy nie przesadzam? Czy myślicie, że czterolatek może nauczyć sić odpowiedzialności. On chce mieć zwierzaka, a ja nie wiem jaki będzie najlepszy. Zwierzątko nie jest zabawką, dlatego chcę mu w taki sposób to pokazać. Jak myślicie? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Jakie jest wasze zdanie? A może to ja jestem nadgorliwą mamą.

Dziękuję za informację. Kupiłam chomika w miejscowości Kartuzy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Może chomika :-D to zależy jak bardzo jesteś gotowa tym zwierzakiem się zajmować, bo nie oszukujmy się - większość spadnie na Ciebie.
 
Do góry