reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie badania na początku(8 tyg.) ?

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Witajcie mamusie :)
A więc, robiłam cytologię i wyszedł mi grzybek.. Dostałam Nystatynę. Gdy zapytałam lekarza o posiew z pochwy, stwierdził że takich badań na początku się nie robi. ( 8 tyg.)
Chciałam zrobić dla świętego spokoju aby wiedzieć że jestem 100 % zdrowa, ewentualnie się wyleczyć..
Co wy o tym sądzicie? Lekarz stwierdził że posiew on robi ale 3 tyg. przed porodem... Męczyć go, czy rzeczywiście nie jest konieczne robienie takich badań na początku ciąży?
Czy jeśli ja jestem chora, to jest szansa że mój partner też jest, prawda? Czy on również powinien się leczyć?
 
reklama
Według standardów okołoporodowych tzw. czystość pochwy sprawdza się w 15-20 TC. To badanie powinno także określić konkretnie co się dzieje. Typowy posiew robi się właśnie pod koniec ciąży ( 33-37 tydzień ciąży ) i wtedy bada się czy są paciorkowce z grupy B. Zapytaj lekarza właśnie o badanie czystości pochwy - jednak skoro przepisał Ci antybiotyk to chyba powinno pomóc. Odnośnie leczenia partnera to przyznam, że nie wiem. Ogólnie jak gdzieś u domownika ulokuje się grzybek to chroni się wszystkich, żeby się nie przenosił. Logicznie rzecz ujmując to myślę, że coś by się przydało dla partnera ( ale to tylko moje zdanie i moja opinia ). Zdrówka życzę :)
 
Do góry