reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie

Dołączył(a)
17 Lipiec 2014
Postów
3
mam 10 miesieczne dziecko od miesiaca nie je z piersi dawalam mu mleko, kasze manne i w zaden sposob nie chcial jesc.je tylko serki i czasami zje kaszke mleczno-ryzowa.czy powinno pic to mleko? jesli tak to jak mu "wmusic"?
 
reklama
[SUP]A może spróbuj z innym rodzajem mleka? Moja Julka też zbytnio nie chciała ( sprawdziłyśmy kilka rodzajów mleka ) i stanęło na mieszaniu mleka z kaszką - robiłam taką bardzo rzadką kaszkę na mleku ( walczyłyśmy do około 2 latek i potem odpuściłam jej mleko całkowicie ). [/SUP]
 
Moja córa też ok 10 mc odrzuciła butelkę. Szły jej zęby, i wszystko a zwłaszcza mleko było bleeee... Pediatra poradziła mi, żeby ją na siłę nie karmić. Jeśli je coś innego to ok. Ale caly czas próbować. Małymi kroczkami małą zaczęła jeść mleko. A w między czasie gdy nie jadła, dr kazała mi dawać jej 2 ml wapna każdego dnia.
 
Nie da się "wmusić", ja tez to przerabiałam z córką.
Danonki, serki, czasem kaszka, ale tylko czekoladowa. cyca odrzuciła jak miała rok.
Sztucznym mlekiem za dużo nie dokarmiałam więc nie była nauczona.
Odrzuciła mleko i kaszki sama i nie dała się przekonać.
Zauważyłam, że jej nie służyło i nie służy do dziś, miała po mleku wzdęty brzuszek. Niektóre dzieci tak mają, Może twój dzidziuś też się po mleku źle czuje, ty jak czegoś nie lubisz albo nie tolerujesz to na siłę na pewno też nie jesz.
Jest sporo produktów, które mogą dostarczyć wapń do organizmu.
 
dzis rozmawialam z pediatra i powiedziala ze jesli je serki to dobrze i zeby nie wmuszac dziecku mleka jak nie chce .
 
Do góry