reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie

Dołączył(a)
28 Styczeń 2015
Postów
1
Witam, mam problem z moim synkiem Kubusiem, ma 4,5 miesiąca. Kubuś odkąd się urodził nie potrafi chwycić brodawki, położna poleciła mi osłonki na brodawki, stosuje je do każdego karmienia. Syn jak był pił z butelki mleko modyfikowane lub herbatkę, przez pewien czas nie dawałam mu butelki i tu zaczyna się problem, mały nie chce pić z butelki. Próbowałam soczków, rumianku, kopru włoskiego, kaszek, zwykłej herbatki. Jego naciąga jak czuje smoczek w buzi. Co mi poradzicie?
 
reklama
Ale na co poradzić? Na picie z butelki- poić łyżeczką, w tym wieku można, trochę to bardziej czasochłonne niż podanie butelki, ale czasem jedyne wyjście.
Pierś niestety musisz sama nauczyć się podawać prawidłowo. Może należy skonsultować się z lekarzem, czy z buźką w środku wszystko ok? Czasem dziecko nie może z tego powodu dobrze ssać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
1A próbowałas podawac swoje mleko ( odciągnięte ) z butelki?? Polecam te piersiokształtne np Calma z Medeli. Pamietaj o ociepleniu smoka np najpierw w ciepłej wodzie potem w mleku- co smak to smak....i bliskości...
2Jesli dokarmiasz mm trudniej bedzie Ci rozkrecic laktacje- może niepotrzebnie odbierasz sobie taka mozliwośc.
3 Mój synek tez miał klopoty ze ssaniem - niewilekie małozuchwie i kolki w nastepstwie łykania powietrza i przez nakładki było gorzej- dziecku na prawde łatwiej złapac za nature...:tak: chyba że masz wciagniete brodawki sutkowe i stosujesz nakładki korygujące- to wtedy inna sprawa. Tradycyjne nakładki silikonowe słuzą głownie zmniejszeniu bólu czy dyskomfortu mamy przy karmieniu, a nie dziecku
4 Mam nadzieję ze karmisz na poduszce do karmienia- ułatwie to i relaksacje malucha i mamy. Taka zwykła ze styropianem kulkowym lub poliestrem w postaci małego rogala
5spróbuj innych pozycji do karmienia - nie tylko na boczku, ale i na żabke- czyli Ty w pozycji półleżącej na plecach a maluch na Tobie brzuszek do brzuszka, albo spod pachy - tu b przydatna poducha.
W tych pozycjach czasem łatwiej objąc maluchowi brodawkę.Mniej wysiłku i mniej powietrza wciąga. Mój min tak sie nauczył chwytu,az mu sie dzibek wyciągnął do normy
6. Podawaj pierś- czyli podtrzymuj od dołu- czasem piersi maja taki kształt, sa przepełnione ze małemu trudno chwycić. i na prawde wetknij w buzie- nosek ma sie opierać wręcz o mame , a otoczka ma byc przysłonieta usteczkami- wtedy jest dobry chwyt. Pomóz mu tak
7. 4,5 miesięczniak powinie sobie juz dobrze radzic z chwytem- wiec wyeliminuj u specjalisty wady buzi i umów sie np do doradcy laktacyjnego niech skoryguje przystawianie, albo... do znajomej mamy karmiącej
8 ewentualnie metoda na ponowne przyuczenie do chwytu butelki wg Tracy Hogg- przez 3 dni wyłacznie podajesz butelke- a piersi odciągasz. Dziecko sie nie zagłodzi sie , ale bez stresu sie nie obejdzie-dla mnie, byłoto nie do przejścia, zwlaszcza że syn miał przpukline i miał byc tak chowany żeby nie zapłakałwieć odpadało. Choc nie powiem utrzymanie jednego stałego karmienia butelką i nawet własnym mlekiem odciążyłoby mnie wtedy znacznie - tzn tata dawalby np nad ranem... eh
Tyle z porad mamy karmiącej jeszcze raz przed wieczorynką 21-miesięcznego Smoka, który poza tym pałaszuje wszytkie posiłki nieźle:-D i nie ma juz kłopotów z jedzeniem.
pzdr
ms
 
no albo kubek - polecam doidy -cup , bo ten medelowy jest taki mały,a wy niedługo zacznicie stałe jedzenie. cyckowce z reguły gorzej radzą sobie z miekkimi niekapkami. u nas strzałem w 20 był też zwykły kubek - kapek z ikei za 6-9 zł taki biało- ziolony i własnie kubek doidy. kubki 360, bidony itp weszły pózniej. teraz najchetniej słomka albo jak dorwie to i dorosła porcelana... znonszalancją odstawiana.....:szok:
 
Do góry