reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie 8miesiecznego bobasa

Dołączył(a)
22 Lipiec 2014
Postów
7
Miasto
Szczecin
Od pewnego czasu karmie swoją córcie obiadkami przygotowanymi własnoręcznie w karcie dań znajduja sie zupki: pomidorowa, botwinka, kalariorowa, brokula i ziemniaczek ze szpinakiem oraz kupna rybka w słoiczku i na tym niestety mój repertuar sie kończy. Czy mamy maja jakies szybkie i w miare latwe przepisy na karmienie 8mc bobasa? :) dodam ze mistrzem garnka nie jestem :(
 
reklama
Ja polecam metodę BLW, polega ona na tym, że gotujesz dziecku całe warzywa, lub podajesz całe owoce, kromkę chleba itd, i ono sobie samo powoli je :) Co do przepisów, szczerze nie pamiętam już dokładnie, ale w internecie są tabele co mniej więcej w tym wieku bobas może jeść. I po prostu komponować z tego różne fajne posiłki ;)
 
może krupniczek (na kawałeczku mięska gotujesz wywar, potem dodajesz starte na tarce marchewke, pietruszke i seler jesli dziekco nie jest uczulone). Jak warzywa beda miekkie wrzucasz kaszy jeczmiennej i ziemniaka startego na tarce lub pokrojonego w drobna kostke :)
mozna sprobowac rosolek z makaronem
jesli poradzi sobie z kawalkami mieska to gulasz z ziemniaczkami :)
 
możesz również dawać zupkę marchewka, ziemniak, cukinia, kiedy indziej zamiast cukinia może to być szpinak, albo trochę zielonego groszku z puszki lub kaszę jęczmienną, albo ryż z ze startym jabłuszkiem czy innym owocem, jak skończy 9 miesięcy możesz gotować ogórkową oczywiście każdą nowy składnik wprowadzaj co kilka dni
 
Do góry