reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopoty z brzuszkiem.

doluka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Październik 2014
Postów
53
Drogie mamy, czy któraś z was stosuje simeticone albo wodę koperkową u swojego niemowlaka? Moja córka bardzo często ma gazy, nawet jak jej sie odbije, i dlatego tez często płacze. Zaczęłam podawać infacol( simeticone) i mam pytanko, jak długo trzeba czekać na poprawę. Czy woda koperkowa ma podobne działanie, czy efekt jest od razy po zażyciu ? Nie bardzo widzę, żeby simeticone działał
 
reklama
Uważaj na koperek, bo potrafi wzmagać gazy. Spróbuj lepiej herbatkę rumiankową.
Nam simeticone nie pomagał wogóle. Ulgę przynosił masaż i podkurczanie nóżek do brzuszka.
 
Na pewno od razu po użyciu nie będzie poprawy. Lek musi zacząć działać, a jeśli gazów nagromadziło się dużo, to może to trochę potrwać. My stosujemy espumisan, ale w zwiększonej dawce (wg zaleceń niemieckich, czeskich itd, dawka symetykonu jak w osławionym sab simplexie) i po 2-3 dniach było zdecydowanie lepiej.
 
Aha, czyli można simeticone podać w większej dawce?
A taką herbatkę rumiankową to taką zwykłą, czy to specjalna dla dzieci? I jak ją podawać?
Na razie podałam troszkę wody koperkowej i nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć nic, bo niunia śpi smacznie, ale może właśnie to, że śpi jest oznaką, że działa:)
Stosuje tez ten masaż nożkami i tez bardzo często pomaga samo uniesienie nóg. Ale tych gazów to rzeczywiście sporo sie zbiera :(
I czy moja dieta może sie do tego przyczyniać? Jestem wege, jem sporo owoców, nie jem smażonego, raczej rzeczy na parze.
 
Wg polskiej ulotki nie :-D wg np. niemieckiej tak. Ja to robiłam na własną odpowiedzialność, ale przecież niemieckie dzieci nie są inne niż polskie a skład leku ten sam...
A dieta owszem, szczególnie wzdymające potrawy/produkty. Musiałabyś się dokładnie jej przyjrzeć.
 
Mam nadzieje, że ta woda koperkowa działa, bo niunia spokojnie sobie śpi i nie budzi sie z płaczem.
Teraz przy karmieniu podałam jej simeticone, mam nadzieję, że obie te substancje można stosować zamiennie.
Megami, a ten espumisan, to taki zwykły z apteki? Moja mama mnie odwiedzi za 2 tyg. to może mi cos przywieźć z polski w razie co.
Trochę mnie denerwuje służba zdrowia tutaj, bo jak wcześniej pytałam o wodę koperkową, to tylko mi powiedziano, że niunia jest za mała jeszcze( teraz ma 5 tygodni), ale nie dostałam żadnej rady ani info, co w takim razie mogę zrobić. I sama w sumie zaczęłam stosować te leki na dziecku, bo nie mogę znieść, jak malutka płacze, a ja nie mogę jej pomoc.
 
u nas był Bobotik ( czyli właśnie espumisan ) 3 x dziennie i b pomogło po ok 3 dniach .Przestałam mieć wrzaskuna,a miałam znowu swojego snyka...:zawstydzona/y: I nóżki do góry - tzn jak mały sie pręzył leżąc na pleckach to po prostu podnosiłam nózki za łydki ( zgiete w kolankach) ciut do góry 0- tak na wysokośc poprzecznego wymiaru dłoni i szył bąki. tez ciepła kapiel i masazyk pomagał. Ale bobotik uwolnił małego od męk. Potem zredukowliśmy dawkę do 2x dziennie bo jadł juz inaczej i budziły go bąki po nocnym bobotiku- także trzeba miec wyczucie i obserwowac swoje dziecko. Herbatka albo nie działała albo nie smakowała...juz nie pamietam. Uważaj na nie bo czesto sa z dodatkiem cukru co może powodowac własnie wzdęcia..
a dieta mamy - podobno to ,zabobony i tyle...
pzdr
ms
 
reklama
Nam ta woda koperkowa pomaga trochę, ale niestety jest dosładzana sacharozą. Poproszę mamę o ten bobotik.
I wyczytałam na moim simeticone tez jest info, że można z 5 ml do 10 zwiekszyć w razie potrzeby
 
Do góry