reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec umowy a urlop macierzyński.

G

goszczaca

Gość
Może ktoś mi poradzi jak to jest, jestem dopiero 2,5 miesiąca na urlopie macierzyńskim, umowa w pracy skończyła mi się 29.03 b.r., no i z tego co wiem ZUS ma mi dalej wypłacać, z tym że mam pytanie odnośnie zaległego urlopu wypoczynkowego( nadmienię, że na zwolnieniu byłam już od maja-od początku ciąży) czy pracodawca musi mi zapłacić za zaległy urlop czy coś innego?
 
reklama
Pracodawca powiniem Ci zapłacić za urlop niewykorzystany. Zastanawia mnie tylko czy przypadkiem nie masz tez prawa do wykorzystania takiego urlopu( zamiast ekwiwalentu) od razu po macierzyńskim co przedłuża Ci płatny czas z dzieckiem. Z pewnością jest taka możliwość w sytuacji gdy umowa wciąz trwa. Pytanie czy to samo jest możliwe gdy już jest po zakończeniu umowy. Moze ktos mądrzejszy niech sie wypowie.
Pytałaś "kadrową" pracodawcy? Powinny wiedzieć takie rzeczy.
 
nic mi nie powiedziały kadrowe, tylko stwierdzily że jak bede chciała wrocic po macierzynskim, to mam zlozyc podanie moze mnie przyjma a moze i nie .
 
Z tym, że oni trzymają się z dala od prawa, nawet jak pracowałam chciałam wziąść urlop wypoczynkowy 2 tyg, to mnie wyśmieli i dali 5 dni, bo stwierdzili, że nie ma czegoś takiego u nich jak wczasy pod gruszą.
 
To wspolczuje pracy ale urlop wyplacic musza tak samo wystawic swiadectwo pracy idz tam najlepiej i tyle i wyjasnij
 
reklama
Do góry