reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leżaczek

Asienka1616

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Październik 2014
Postów
226
Mam dwutygodniowego synka, już niedługo będę chciała samodzielnie gotować obiady (do tej pory pomaga mi teściowa). Zastanawiam się więc nad zakupem leżaczka aby mieć małego stale na oku. Znalazłam kilka na allegro, czy mogłybyście mi coś polecić?
 
reklama
My kupiliśmy leżaczek bujaczek BrightStars, ale się nie sprawdza póki co. Jak dziecko płacze, to nigdzie samo z siebie się nie uspokoi. Ja, gdy młody usnie odkładam go do łóżeczka i wtedy działam. Tylko, że nigdy nie wiadomo o której godzinie będzie taki moment, by zdarzyc zrobić obiad ;) Młody ma taki tryb w ciągu dnia, że często jest to ok. 16.
Nie licz na jakieś magiczne właściwości lezaczka ;)
 
Mam lezaczek z fisher prica, darowany, ale zaczęliśmy go uzytkowac dosć późno jak mały zacząl siadac, z obawy o plecki. I nie sądze żeby tak małe dziecko pozbawione bliskosci mamy zawsze było szczęsliwe lęzaczku . Bardziej fotelik samochodowy- ciasniej otula, ale na krótko, lub poprostu otulanie jak becikowe nawet flanelą lub woomie do spania ( u nas okazało sie to zbawienne!). Dziecko nie powino sztucznie siedziec jesli nie potrafi robic tego samo- potem będziesz chodzic do poradni wad postawy...
Od poczatku byłam zdana włąściwie tylko na siebie wiec rozumiem problem. Chusta tkana skośno krzyzowo okazała sie starzłem w dziesiątkę. Bardzo bardzo polecam!!! . mam taka z nati baby , kupowana bodajże w "zielonej mamie". netowo. maja tez pozyczalnie - jak nie jestes przekonana, ale wiązanie to na prawde nie jest filozofia., wymaga tylko troche rozsadku i praktyki, zreszta dostajesz tam książeczke instruktazową, a filmnów na youtube od groma.
' tzw kieszonka jest idealna na poczatek i kangurek,.
Do 11 kg synka uzywałam chusty na okragło, prawie zastapiła mi wózek, zwł na szybkie wypady do sklepu, tak lubilismy w niej chodzić . do tej pory wyciaga raczki jak widzi ze sie " motam" na wyjście. Możesz jej uzywac i w domu, zwł ze sezon taki ze nie przegrzejesz łatwo dziecka, a i na dwór tez sa odp ciuchy dla mam c" chuściaków" - kupiłam np super gruby polar w pentelce na allegro i było bosko..
co do braku regularności dziecka nie bardzo sie zgadzam- jak rozeznasz rytm fizjologiczny swojego cuda to przewidzisz wiekszość z dokładnościa do 15 min...i z wyprzedzeniem. polecam Tracy Hogg " Język niemowlat " i zalkinaczke dzieci" - bbb wiele mnie to nauczyło i wprowdziło spokój i ład w nasze zycie.
powodzenia
ms
 
Mam lezaczek z fisher prica, darowany, ale zaczęliśmy go uzytkowac dosć późno jak mały zacząl siadac, z obawy o plecki. I nie sądze żeby tak małe dziecko pozbawione bliskosci mamy zawsze było szczęsliwe lęzaczku . Bardziej fotelik samochodowy- ciasniej otula, ale na krótko, lub poprostu otulanie jak becikowe nawet flanelą lub woomie do spania ( u nas okazało sie to zbawienne!). Dziecko nie powino sztucznie siedziec jesli nie potrafi robic tego samo- potem będziesz chodzic do poradni wad postawy...
Od poczatku byłam zdana włąściwie tylko na siebie wiec rozumiem problem. Chusta tkana skośno krzyzowo okazała sie starzłem w dziesiątkę. Bardzo bardzo polecam!!! . mam taka z nati baby , kupowana bodajże w "zielonej mamie". netowo. maja tez pozyczalnie - jak nie jestes przekonana, ale wiązanie to na prawde nie jest filozofia., wymaga tylko troche rozsadku i praktyki, zreszta dostajesz tam książeczke instruktazową, a filmnów na youtube od groma.
' tzw kieszonka jest idealna na poczatek i kangurek,.
Do 11 kg synka uzywałam chusty na okragło, prawie zastapiła mi wózek, zwł na szybkie wypady do sklepu, tak lubilismy w niej chodzić . do tej pory wyciaga raczki jak widzi ze sie " motam" na wyjście. Możesz jej uzywac i w domu, zwł ze sezon taki ze nie przegrzejesz łatwo dziecka, a i na dwór tez sa odp ciuchy dla mam c" chuściaków" - kupiłam np super gruby polar w pentelce na allegro i było bosko..
co do braku regularności dziecka nie bardzo sie zgadzam- jak rozeznasz rytm fizjologiczny swojego cuda to przewidzisz wiekszość z dokładnościa do 15 min...i z wyprzedzeniem. polecam Tracy Hogg " Język niemowlat " i zalkinaczke dzieci" - bbb wiele mnie to nauczyło i wprowdziło spokój i ład w nasze zycie.
powodzenia
ms
Leżaczek to obecnie must have. Jasne zgodzę się, że nie należy go wprowadzać za wcześnie z uwagi na kręgosłup oraz prawidłowy rozwój bioderek, chyba że posiada funkcję łóżeczka. Ale w tym wypadku, jeśli mamą jesteś na pełny etat, czyli poza wychowaniem dzieci masz na głowie cały dom, nie wyobrażam sobie zostać dziecko w łóżeczku, kojcu czy gdziekolwiek poza zasięgiem wzroku. Taki leżaczek postawisz na blacie w kuchni, kilka zabawek i maluch widzi i mame i się bawi. Jasne, na zastępstwo fotelik również jest dobry jeśli maluszek jest na prawdę mały, niemowlak, leżaczek dla trochę starczego dziecka.
 
U nas sprawdzil sie lezaczek z firmy bright starts( do 9 kg). Uzywalam go od 2 miesiaca do 6. Jak dla mnie rewelacja. Wystarczylo chwilke pobujac, maly zasypial i odkladalam go do lozeczka. Obecnie mam z tej samej firmy ale wiekszy - do 18kg. Tez jest dobry ale maly jest ciekawy swiata i za dlugo w nim nie posiedzi ;) woli podlogę i raczkowanie. Ma 6,5 mc.
 
Mój synek zaczął korzystać z leżaczka jak skończył 2 miesiące, wcześniej nie chciał i każda próba posadzenia go kończyła się płaczem. My dostaliśmy w prezencie taki zwykły z Chicco i młody się w nim nudzi bo nie ma żadnej zawieszki ani nic. Jednak nie warto inwestować w wyszukane leżaczki czy bujaczki, bo dziecko powinno w nim spędzać jak najmniej czasu. Fizjoterapeuta mojego synka mówił ze max 15 min 2, 3 razy dziennie, bo one źle wpływają na kręgosłup.
 
My mamy leżaczek fisher price i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. :) Delikatnie wibruje ładne kolory zabaweczki nad główką. :)
 
Ja osobiscie odradzam lezaczek poniewaz glowni z jego powodu musielismy rehabilitowac syna. Nie byl czesto dawany, zaczelismy jak Skonczyl 2 mies. Mial pozniej problemy z ramionami co mialo wpyw na jego obracanie sie. Rehabilitantka wytlu!aczyla nam, ze lepiej dziecko polozyc na podlodze, np na macie edukacyjnej, w gondoli jak jest malutki, gdzie ma przestrzen i moze swobodnie poruszac rakami przod, boki niz dawac do lezaczka gdzie rece moze dawac tylko do przodu. Zastosowalismy sie do tego plus kilka spotkan z rehabilitantka i problem zniknol. Kazda mama oczyiscie robi jak uwaza i na pewno nie chce zrobic krzywdy dziecku.
 
reklama
Ja osobiscie odradzam lezaczek poniewaz glowni z jego powodu musielismy rehabilitowac syna. Nie byl czesto dawany, zaczelismy jak Skonczyl 2 mies. Mial pozniej problemy z ramionami co mialo wpyw na jego obracanie sie. Rehabilitantka wytlu!aczyla nam, ze lepiej dziecko polozyc na podlodze, np na macie edukacyjnej, w gondoli jak jest malutki, gdzie ma przestrzen i moze swobodnie poruszac rakami przod, boki niz dawac do lezaczka gdzie rece moze dawac tylko do przodu. Zastosowalismy sie do tego plus kilka spotkan z rehabilitantka i problem zniknol. Kazda mama oczyiscie robi jak uwaza i na pewno nie chce zrobic krzywdy dziecku.
Zależy jaki leżaczek. My mamy taki, że syn do tej pory jest swobodny w każdą stronę w nim. Są w łódeczkę i takie na płasko plecki. :) Ten fisher price jest dobry, a synek nie ma żadnych problemów po stosowaniu go. Powiem szczerze ja korzystam odkąd tylko ze szpitala wróciliśmy praktycznie. :) Bo był na zupełnie leżąco, więc nie było przeciwskazań. On jest rozsnący warz z dzieckiem.
 
reklama
Do góry