reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nastoletnia mama i nauczanie indywidualne

Chocolate1998

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Lipiec 2015
Postów
17
Chodzę do 2 klasy technikum , termin porodu mam na marzec, chciałabym chodzić do szkoły tylko pierwszy semestr ze względu na to , że w szkole jest bardzo dużo schodów i był by to spory wysiłek w 8 czy 9 miesiącu, poza tym poród mam w marcu i musiałabym mieć sporą przerwę w nauce więc mogłabym narobić sobie zaległości. Czy jest możliwość załatwienia nauczania indywidualnego w drugim semestrze? Jeśli tak to gdzie należy się zgłosić?
 
reklama
Z tego, co wiem, nauczanie indywidualne przyznawane jest uczniom , którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyc w normalnych zajęciach szkolnych. Potrzebne jest orzeczenie lekarza o koniecznosci nauczania indywidualnego. W poradni pedagogicznej lub wydziale oświaty w twoim mieście możesz zdobyć dokładniejsze potrzebne informacje.
Znam dziewczynę, ktora urodziła w styczniu . Cały czas chodziła normalnie do szkoły, w tym samym roku zdała maturę. Ciąża to nie choroba. Nie rozumiem, dlaczego miałabyś nie chodzić normalnie do szkoły, jeśli ciąża nie jest zagrożona i nie musisz leżeć. To taka polska "moda", "iść na zwolnienie", gdy tylko jest się w ciąży. Tu, w Danii, gdzie mieszkam, dziewczyny normalnie pracują do 8go miesiąca, od 9go zaczyna im się urlop macierzyński. Żaden lekarz nie da zwolnienia tylko dlatego, że jest się w ciąży- musi być naprawdę poważne wskazanie medyczne do tego. Ja sama, choć młoda już nie jestem (najmłodszą córeczkę urodziłam w wieku 42 lat), do końca prowadziłam normalny tryb zycia - robiłam wszystko, jeździłam na biwaki, pikniki itp.

Poza tym, nawet, gdyby tak było i ze względu na stan zdrowia w ciąży miałabyś przyznane to nauczanie indywidualne, to i tak powód, czyli stan zdrowia,zagrożenie ciąży, istniałby tylko do porodu. A termin masz, jak piszesz, w marcu . Więc i tak Cię to nie "urządza" .
Chyba lepiej pomyslec nad pomocą przyjaciół i nauczycieli, jeśli nie chcesz miec zaległości i normalnie, w terminie skończyć szkołę.
Albo na ten jeden semestr przenieść się do szkoly wieczorowej- jeśli, oczywiście, popołudniami miałby kto opiekować się dzieckiem. Na przykład tatuś ;).
 
Ostatnia edycja:
Spokojnie możesz starać się o indywodualne nauczanie, tylko dowiedz się jak to jest u Ciebie w szkole. Ja normalnie chodziłam cały rok, mimo że proponowali mi, ale ja wolałam być wśród ludzi. Tylko wcześniej porozmawiaj też ze swoim lekarzem, czy istnieje taką szansa. Będzie dobrze;) powodzenia
 
Jest jeszcze edukacja domowa, ale musiałabyś uczyć się we własnym zakresie i zdawać pod koniec roku egzaminy z przedmiotów. Nie potrzeba opinii lekarza, wystarczy opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Powodzenia
 
Do góry