reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nie widać zarodka 7/8 tc

Dołączył(a)
2 Wrzesień 2014
Postów
14
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 12 lipca, mam regularne cykle 30-31 dni. W dniu spodziewanej miesiączki (12 sierpnia) zrobiłam dwa testy apteczne, wynik pozytywny, chociaż ta druga kreska mniej różowa, ale bez wątpliwości widoczna. Dzień poźniej zrobiłam hcg z krwi, wynik 298. Kilka dni później znowu test apteczny - druga krecha już jak wół. Dzisiaj byłam u lekarza, wg jej obliczeń to 7 tc. Od razu miałam robione usg transpochwowe, jednak nie było widać na nim zarodka, tylko sam pęcherzyk ciążowy. Wg lekarza, który wykonywał badanie, wielkość pęcherzyka odpowiada 5,5-tygodniowej ciąży. Jak to możliwe, skoro to podobno 7 tydzień? Czy możliwe, żeby jeszcze nie było widać zarodka? Ginekolog powiedziała mi, że być może to wczesna ciąża i że trzeba powtórzyć badanie za tydzień. Czy któraś z Was miała może podobną sytuację? Bo ja już oczywiście mam w głowie same czarne scenariusze. Proszę o pomoc.
 
reklama
Spokojnie, spokoinie, sama sie dziwiłam jak to z tymi tygodniami, mimo zawodu medycznego , ale - ciąze ginekolodzy licza tak jakby od momentu miesiączki przed poczęciem ( czyli 2 tyg plus niż rzeczywisty wiek dzidzia)Poczekaj az ono sie pokaże w pęcherzyku Jak hcg rośnie to łożysko jest a fasolka nie zawsze jest widoczna od poczatku po róznie ise układa.Taka niezbornośc wyników i usg długo sie u nas wlokła, a teraz Prezes jeździ autkiem po pokoju.
ms
 
Dziękuję za odpowiedź. Martwię się, bo naczytałam się na forach, że zarodek powinien być widoczny już w 5/6 tyg licząc od ostatniej miesiączki, a u mnie jest 7/8 i sam pęcherzyk :(
 
Ok, ale zycie to nie ksiązka. Pecherzyk może byc pusty, owszem sie zdarza i brak dzidzia, ale raczej częsciej poprostu trudno uidocznic maleństwo. usg to nie jest badanie bezposrednie...spokojnie. Daj znac po nast wizycie ile ma mlodzież.
pzdr
ms
 
W tej ciąży w 6t5d było widać dopiero 8,5mm pęcherzyk z ciałkiem żółtym a zarodek pojawił się dopiero na USG z 7t6d :) I okazało się że mimo moich regularnych cykli 28 dni to jednak ciąża jest o tydzień młodsza:)
 
Ciążę liczy się od pierwszego dnia @, przy czym ginekolodzy tak jak aparatura USG liczą ją dla cykli 28 dniowych z owulacją w 14dc. Jeśli Twój cykl wynosi 31 dni to już masz 3 dni różnicy a to na początku ciąży dużo. Zarodek widać przy becie ok. 1000 z tym że wtedy ma kilka mm i nie każdy gin Ci o tym powie bo wiele zależy od jego umiejętności i aparatury. Póki co nie ma strachu, beta rośnie wiec musisz po prostu czekać chociaż wiem że ciężko...Powodzenia:)
 
Nic się nie martw, ja miałam taką sytuację, że też nie było widać zarodka tylko pusty pęcherzyk a był to już 7 tc, Kolejną wizytę miałam za tydzień i było już widać dzidzie z bijącym serduszkiem :)
 
reklama
Miałam identyczną sytuację ;-)
Wg miesiączki 7tc, wg wielkości pęcherzyka ciążowego 5,1 tc, zarodka oczywiście brak, następne usg po 2-3 tyg pokazało już nawet bijące serducho, a teraz leci mi 25 tydzień ciąży i Kubuś się ślicznie rozwija, będzie dobrze :-)
 
reklama
Do góry