reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niskie ulozenie dzidziusia w 17 tygodniu ciazt

Dołączył(a)
21 Kwiecień 2015
Postów
3
witam Was serdecznie :-) tak jak pewnie wiekszosc z Wasvtu obecnych ja tez spodziewam sie dzidziusia i obecnie jestem w 4 miesiacu ciazy. Jest to jednak moja pierwsza ciaza i mimo wspanialego lekarza i wspierajacego meza mam pelno obaw. Na ostatniej wizycie u mojego ginekologa powiedzial mi, ze dzidzius jest nizej osadzony niz powinien byc w tym okresie i kazal mi duzo lezec i odpoczywac do czego oczywiscie sie stosuje... powiedzial ze jest to prawdopodobnie wywolane moja aktywnoscia na co dzien i musze odpoczywac (z tym sie zgodze bo nawet przed wizyta robilam generalne porzadki w mieszkaniu i zmeczylam sie przy tym niemilsiernie... no ale ne mialam pojecia ze przez takie cos moze stac sie cos niedobrego, bo ciaza jak do tej pory przebiegala prawidlowo.) i moje pytanie czy ciagle lezenie w lozku rzeczywiscie pomoze dzidziusiowi... boje sie ze bedzie chcial za wczesnie sie urodzic i panikuje... moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji i moglaby zobrazowac jak to u niej wygldalo?? bede bardzo wdzieczna za pomoc imz gory przepraszam za chaotycznosc wypowiedzi :-)
 
reklama
Ciagle leżenie napewno pomoże, ja tez leżałam w ciazy prawie 3 miesiące mogłam jedynie wstać do toalety, bo maluszek chciał do mamusi i tatusia :-)hehe tez problemy zaczęły sie około 4 miesiąca i dzięki ciągłemu leżeniu udało sie utrzymać maluszka do 35 tygodnia , tez wcześnie ale lepiej 35 niz wcześniej . Napewno takie leżenie jest frustrujace wiem z własnego doświadczenia ale dla maleństwa naprawdę warto , a im dluzej maluch zagości w Twoim brzuszku tym lepiej dla niego
 
zmartwionamama teraz mnie pocieszylas :-) lekarz co prawda mowil ze woli dmuchac na zimne wiec nakazal mi lezenia i coz zrobic... na poczatku maja mam zaplanowana kolejna wizyte i juz chcialabym by ten czas minal.. a powiedz mi tak z Twojego doswiadczenia lezalas konkretnie caly czas na ktoryms z bokow, czy pozwalalas sobie na zwykle siedzenie raz na jakis czas?? ja juz tu umieram od tego nic nie robenia :-(
 
A jak szyjka? Skurcze? Jak to jest ok to leżenie nie ma sensu, no chyba, że lubisz to warto korzystać ;)
 
megami o tym nic mi nie wspominal... wiesz ja ogolnie w tym temacie jestem zielona i nawet nie zapytalam... skurcze raz na jakis czas w szczegolnsci przy wstawaniu ale nie mowil nic ze to zle... lekarz stwierdzil, ze nie mam panikowac bo wczesnie zaczelismy z tym dialac czy cos w tym tylu... i tak najogolniej to tyle rzecźy bym zrobila a nie moge... a bu
 
Może chodziło o umiejscowienie łożyska? Łożysko przodujące? Wtedy warto być ostrożnym z aktywnością, ale jak nie ma krwawień, szyjka się nie skraca to nakazu leżenia nie ma.
 
No siadalam tez ale nie całkiem tylko taki pol siad hehe wysoka poduszka pod plecy wiem co czujesz , ja sie czułam strasznie niepotrzebna i wogole jak kaleka hehe ale jak zobaczysz swoje maleństwo ono Ci wszystko wynagrodzi zobaczysz
 
reklama
Tez miałam skurcze tak jak Ty :-(ale napewno warto sie poświecić dla małego cudu :-) oby tylko wszystko było ok i maleństwo było zdrowe a to ze mosisz leżeć jakoś przetrwasz
 
Do góry