reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe becikowe 2016

pytam teraz o to bo mi po urodzeniu przysluguje kuroniowka z up i moje sie ze jak zaczne ja pobierac to wtedy nie dostane tego swiadczenia rodzicielskiego:szok:
 
reklama
tak dowiadywalam sie naprawde wszedzie na ten temat i okazalo sie ze jesli by uplynol 3 miesiac ciazy to wtedy przysluguje mi prawo do zasilku maciezynskiego. po uplywie 3 miesiaca pracodawca nie moze rozwiazac z toba umowy o prace, a ja bylam akurat w 2 miesiacu i sie nie zalapalam,
 
Osoby ubezpieczone w urzedzie pracy tez beda mialy te 1000zł / miesiac.
Ale ja i tak mysle ze zus powinien ci placic macierzynski.
 
no niestety ,Polskie prawo ma swoje kruczki prawne ,i jak widac kobieta jest bezpieczna o finanse dopiero po uplywie 3 miesiaca ciazy.dowiadywalam ie przez dlugi czas i wiem na czym stoje. gdybymnie miala pracy w mrkecie to bym pocekala miesiac i wtedy nikt by nie mogol mnie zwolnic przez wygasniecie umowy o prace. niestety lekarz kazal isc mi na l4 i tak wyszlo i ciazy
 
NowaNatka Ale nadal jesteś pracownikiem? Czy pracodawca nie przedłużył Ci umowy do dnia porodu? Bo jeśli masz umowę do dnia porodu, to po porodzie musisz złożyć do pracodawcy papiery (wniosek o macierzyński, dodatkowy macierzyński i rodzicielski oraz akt urodzenia dziecka), on wypełni stosowne dokumenty i przekaże do ZUS i na tej podstawie wypłacą Tobie zasiłek macierzyński.
Jeśli natomiast pracodawca nie przedłużył Ci umowy (mógł, ale nie musiał) i zwolnienia zanosisz do ZUS, to na chwilę obecną zasiłek macierzyński Tobie nie przysługuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry