reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opuchlizna

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Witam, jestem w 34 tyg. mam 20 lat i coś chyba jest nie tak. A może to normalne to wyprowadźcie mnie z błędu..
Rano budzę się z opuchnietymi dłońmi ( czasami jest to cała prawa ręka, ona puchnie bardziej niż lewa) .
No i oczywiście nogi. One to już cały czas. A dziwi mnie to bo myślałam że nie bd tak puchnąć... w końcu zima :(
 
reklama
Witam w krainie opuchlaków... Przerobiłam to- zarówno obrzek nóg jak i dretwienie ręk i i to wczesniej jeszcze niz Ty. A że zawód mam bardzo manualny więc reke posprawdzałam tez u ortopedy...
Obrzeki wynikaja z ucisku cięzarnej macicy na spływ żylny - w tym przypadku żyły biodrowe które łacza sie w zyłe główna dolną, biegnąca po tylnej , nieco prawej stonie brzucha, akurat pod macicą. Poczytaj sobie tutaj i raczej nie przejmuj sie wyznacznikiem 36 tygodnia, bo różne jesteśmy.... -http://babyonline.pl/obrzeki-w-ciazy-kiedy-obrzeki-w-ciazy-sa-grozne,dolegliwosci-w-ciazy-artykul,1223,r1p1.html.
Dretwienie reki i obrzek daj obraz taki jak zespół cieśni nadgarstka- ale nie martw sie, przechodzi szybko, na tyle że bez kłopotu zajmiesz sie dzieckiem po prorodzie. Mrowienie przeszło mi w gdzies w połowie połogu... Warto sprawdzić poziom białka całkowitego i albumin- bo czasem maluch pożera z nas duuuzo- ja miałam wtedy na dolnej granicy normy, ale była to dla mnie relatywnie duza utrata białka, bo zawsze miałam wysokie parametry. Poza tym nalezy rozwazyc kontrole poziomu kreatyniny( ocena funkcji nerek) , ewent ALat, Aspat ( funkcja watroby). Potencjalne mozliwe tez przeciązenie serducha, ale raczej to fizjologiczne bo ciąza to przeciez wysoce odmienny stan . Ewentualnie wielowodzie jako czynnik dodatkowy, ale to monitoruje Twój gin.
Ja zmienilam rozmiar stópek z 37/8 na 41 pod koniec ciązy i miałam kłopoty z reką- zanczne osłabienie precyzji. W badaniach jak wspomniałam jedynie niski pozoiom albumin i w usg nadgarsktka anomalia naczyniowa, a klinicznie obraz cieśni nadgarstka. Jeśli jestes z gatunku mam przed- ciąza drobnych, a obecnie wchodzi najpierw twój brzuch a potem Ty , ... to jestes dobra kandydatką na te kłopoty
Pomogałam sobie dieta wysokobiałkowa i kontynuaowałm noszenie podkolanówek ( ach szkodaze nie pończoch uciskowych)- co serdecznie polecam . Reszte godności i samodzielności ( ubieranie butów!!) ratowała mi metrowa łyzka do butów z ikei- cudowna... śpij na lewym , nogi wyżej, uwa zaj na rekę - nie przygniataj, nie noś i tyle
Tak więc uszy do góry, jak to mówią nazwa ciąża od czegoś sie wzięła.... Lekko nie jest:-). Ale za to jakiego pieknego smoka potem urodziłam, czegoCi serdecznie zycze. pzdr
ms
 
Do góry