reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Picie dla dziecka.

Katkax

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2013
Postów
60
Miasto
Bristol
witam mamuśki.
Przychodzę do was po poradę.
Mój synek strasznie dużo pije czasami nawet litr przez noc.
Niestety w ciągu dnia nie chce pić wody w nocy jakoś mu to bez różnicy. Moje pytanie brzmi czy któraś z wam mogła by mi doradzić jakieś zdrowe napoje które są bez cukru i nie popsuja mu zębów bo niestety jedynki już stracił z powodu próchnicy. Jestem świadoma że to wszystko moja wina. staram się dbać o jego ząbki szorujemy dwa razy dziennie. Proszę o poradę ;)
 
reklama
W tym przypadku przede wszystkim pierwsze pytanie brzmi - ile lat ma maluch...
Podstawowym błędem, popełnianym pod wpływem reklam/przewrażliwienia/zwykłej dbałości jest mycie ząbków zbyt wcześnie pastą do zębów, która.... zawiera słodziki. Paradoks. Do 3 roku życia, czyli do momentu, kiedy dziecko prawidłowo jest w stanie wypłukać pastę, najlepszym rozwiązaniem jest szorowanie ząbków przegotowaną wodą i nauka solidnego płukania.
Druga sprawa - strasznie dużo tej wody w nocy. Wyklucz podstawowe przyczyny typu - za suche powietrze w sypialni, za ciepła kołdra, kołdra lub poduszka alergizująca, materac zbyt długo nie zmieniany/rzadko wietrzony. Takie ilości płynów w nocy po pierwsze zmuszają malucha do wstawania, lub utrudnią naukę czystości, poza tym powoduje to, że maluch po prostu się nie wysypia...
Po wykluczeniu tychże, jeśli sytuacja się nie zmieni- wybierz się do pediatry i zrób podstawowe badania - mocz i krew. Tak duża ilość płynów wraz z innymi objawami może sugerować np. cukrzycę - co nie daj Bóg.
Co do cukru w napojach - zdecydowanie jestem zwolenniczką (jeśli już) to napojów słodzonych cukrem niż słodzikami... nie demonizujmy cukru samego w sobie. Za próchnicę ząbków u Twojego synka mogą odpowiadać zupełnie inne czynniki. Spróbuj trochę wzmocnić jego organizm i jednocześnie ułatwić mu przyswajanie wapnia - czyli zacznij podawać dziecku tran. Molers owocowy moje dzieci piją z uwielbieniem. Zresztą prawda jest taka, że nie tylko owocowy, bo dawno temu, kiedy urodził się mój najstarszy syn to takich wynalazków nie było a tran i tak pił chętnie...
Życzę powodzenia....
 
Dodam jeszcze, że u tego najstarszego stosowałam opisane metody odnośnie ząbków i pierwszą plombę założono mu w wieku 19 lat... To chyba jest najlepsza reklama.
 
Trzeba pamiętać, że wszelkie soki owocowe zawierają cukier z owoców. Nawet te niedosładzane. Wystarczy spojrzeć na ilość węglowodanów w składzie.
Polecam herbatę Rooibos. Nie zawiera teiny i jest dobra w smaku. Albo herbaty owocowe, ale prawdziwe z suszonych owoców, a nie czarne aromatyzowane.
 
Do góry