reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po czym poznać, że trzeba zmienić mleko modyfikowane na inne?

Mi małą dokarmiano od urodzenia i dawały jej z takiego małego naparstka. Faktycznie dużo je twój maluch. Jak przyjdzie położna to z nią porozmawiaj może cos podpowie.
 
reklama
Zmartwiona: Mój po bebiko też marudził i pojawiły się wzdęcia brzuszka, kupiłam bebilon to co wypił to zwrócił znajoma poleciła mi Enfamil dziecko było najedzone spokojne i skończyły się problemy z brzuszkiem. To mleko różni się bardzo od bebiko, gdybyś chciała z nim spróbować to porównasz te dwa mleka widać że enfamil jest o wiele tłustszy, po otwarciu puszki będziesz miała skalę porównawczą, minus jest taki że jest drogie to mleko:angry:

A no i na tym mleku dziecko ładnie przybiera na wadze, mój ma 6,5 m a waży przeszło 10 kg :) a ur się 4080
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zmartwiona: Mój po bebiko też marudził i pojawiły się wzdęcia brzuszka, kupiłam bebilon to co wypił to zwrócił znajoma poleciła mi Enfamil dziecko było najedzone spokojne i skończyły się problemy z brzuszkiem. To mleko różni się bardzo od bebiko, gdybyś chciała z nim spróbować to porównasz te dwa mleka widać że enfamil jest o wiele tłustszy, po otwarciu puszki będziesz miała skalę porównawczą, minus jest taki że jest drogie to mleko:angry:

A no i na tym mleku dziecko ładnie przybiera na wadze, mój ma 6,5 m a waży przeszło 10 kg :) a ur się 4080

No to faktycznie ładnie przybiera na wadze. Mleko zmieniam od jutra, dziś daję jeszcze bebiko, bo to końcówka rzadziej, a częściej 60ml co 2h godziny i wychodzi to średnio płacze po jedzeniu daje smoczka i usypiam, ale i tak budzi się szybko i znów chce jeść. Przytulanie, lulanie, herbatka nie pomagają ehh już nie wiem co robić:-( Czytałam o tych mlekach z literką r i one są po 6 m.ż chcę kupić humanę 1 plus podobno to dla dzieci, które się nie najadają tylko w tym nadzieja. Nie wyobrażam żeby tak było tak na okrągło, że dziecko płacze ciągle po jedzeniu, cały czas tylko patrzę na zegarek i liczę czas od karmienia do karmienia. Masakra martwię się, że będzie tak cały czas jedzenie zamiast sprawiać mu radość tylko go drażni.
 
Zmartwiona zmieniając mleko musisz to robić stopniowo mieszając dwa rodzaje i tak po łyżeczce każdego dnia.
U nas też był na początku płacz i bieganie po poradniach laktacyjnych. Córka nawet po butelce szukała piersi i położna mi tłumaczyła, że to z potrzeby bliskości. Wróciłam do kp a po 3 miesiącu się unormowało wszystko. No i kangurowalam małą trochę.
Co do dużych porcji to znam chłopca który jadł co 2.5 h ok 90 ml w 3 tyg życia, ale spał po tym jak aniołek. Piersi nie ssał w ogóle, bo jego mama ciężko zniosła poród i nim była w stanie karmić to mały się już przyzwyczaił do butelki i nie było innej rady.
 
Muszę odświeżyć temat, drogie mamy od 4 dni stopniowo wprowadzam małemu enfamil 2 tylko zastanawia mnie pewna rzecz otóż zauważyłam, że młody leżąc sobie na brzuszku czy siedząc jakoś tak dziwnie mu się odbija a po chwili się krztusi aż mu oczy się czerwienią:( czy to może być wina mleka? pomocy
 
Moja mała też ma tak czasem,że często odbija i ulewa. A potem jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się uspokaja po ok 3-5 dniach. Poczekała bym z wycofywaniem Enfamilu.
 
Do góry